Jaworzniccy seniorzy znów zawładnęli Halą Widowiskowo-Sportową w centrum naszego miasta. W czwartek, 16 lutego, odbyła się tam, specjalnie dla nich, zabawa karnawałowa. Trzygodzinna dyskoteka zgromadziła prawie 500 osób.

Do tańca nikogo nie trzeba było specjalnie namawiać. Od samego początku parkiet wypełniali tancerze i tancerki, którzy świetnie się bawili przy muzyce, serwowanej przez DJ-a. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy państwa znowu u nas gościć, że tak licznie przyjmujecie zaproszenia na wydarzenia, które dla was organizujemy – przywitała zebranych Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. – To właśnie dzięki państwa podpowiedziom spotykamy się ponownie. Po Tygodniu Seniora i imprezie andrzejkowej docierały do nas głosy, że jaworzniccy seniorzy chcą się bawić, integrować, fajnie spędzać czas. Dlatego kolejny raz się tu spotykamy – podkreśliła i życzyła zebranym, w imieniu dyrektora MCKiS oraz wiceprezydenta Jaworzna, udanej zabawy.

Inicjatorem cyklicznych wydarzeń rozrywkowych dla seniorów jest Łukasz Kolarczyk, zastępca prezydenta naszego miasta. To on zaproponował organizację potańcówek, a inspiracją byli dla niego uczestnicy ubiegłorocznego Tygodnia Seniora. Jego rozmówcy opowiedzieli mu o swojej aktywności, o tym, jak spędzają czas w mieście. Wiceprezydent dowiedział się, że z utęsknieniem czekają na swoje coroczne święto, czyli jesienny Tydzień Seniora, a w jego ramach m.in. dyskotekę.

– Jesteście inspiracją do działań, dlatego dla państwa, wspólnie z MCKiS, organizujemy kwartalne wydarzenia, którymi są zabawy taneczne z dobrą muzyką, wygodnym parkietem i miejscem do spotkań – wyjaśnił seniorom Łukasz Kolarczyk.

Pierwsza impreza z cyklu pt. „Tanecznym krokiem do Tygodnia Seniora” odbyła się z okazji andrzejek. Dyskoteka przyciągnęła wtedy do Hali Widowiskowo-Sportowej kilkaset osób. Zeszłotygodniowa zabawa karnawałowa cieszyła się równie wielką popularnością jak andrzejkowa. W imprezie z okazji kończącego się karnawału wzięło udział niemal 500 seniorów, którzy bawili się przy dyskotekowych kawałkach sprzed lat i przy najnowszych hitach polskich i światowych artystów. Przyszli z przyjaciółmi, znajomymi, a także ze swoimi drugimi połówkami. Wśród imprezowiczów nie brakowało przebierańców. Barwne stroje karnawałowe zaprezentowali m.in. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej. Taneczną zabawę ze słodkim poczęstunkiem (z okazji tłustego czwartku nie mogło oczywiście zabraknąć pączków), kawą i herbatą zorganizowały dla nich, wraz z MCKiS-em, także jaworznicki Urząd Miejski i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronem honorowym wydarzenia został Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Podczas imprezy seniorzy dowiedzieli się też, że w tym roku, jeszcze przed kolejnym Tygodniem Seniora, czekają ich również inne niespodzianki. Jak jednak poskreślają organizatorzy zabawy karnawałowej – szczegółów kolejnych wydarzeń nie mogą jeszcze zdradzić.

AZ-H

Na parkiecie zabawa była przednia | fot. Andrzej Pokuta