270 młodych artystów zaprezentowało się w Domu Kultury w Szczakowej podczas tegorocznej, osiemnastej już edycji przeglądu Mini Playback Show.

Zaczynaliśmy w klubie Podłęże. Początkowo w naszym przeglądzie startowało kilkanaście osób. Konkurs szybko zyskiwał zainteresowanie i od kilku lat liczba wykonawców utrzymuje się na stałym poziomie. To około 250-260 uczestników – stwierdziła Bernadetta Zapała z klubu Podłęże.

Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Jurorzy oceniali występy przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Do występów przygotowali się oni bardzo skrupulatnie. Tekst piosenki musiał być świetnie opanowany. Do tego perfekcyjnie wyćwiczony ruch sceniczny. Wiele pracy włożono też w przygotowanie strojów, fryzur i makijaży.

Podczas piątkowej (15 marca) imprezy wykonano zarówno hity, które dziś zajmują czołowe miejsca list przebojów, jak i starsze utwory. Usłyszeć można było m.in. piosenki z repertuarów Cleo, Filipinek, Maryli Rodowicz, Roksany Węgiel, Abby, Michaela Jacksona, czy Tomasza Karolaka. Uczestnicy konkursu zgodnie przyznawali, że do występów przygotowali się bardzo starannie. Ćwiczyli nie tylko podczas przedszkolnych i szkolnych prób, ale również w domach.

Bardzo lubię tańczyć, śpiewać i występować, więc przygotowania były przyjemnością. Sporo ćwiczyłam w domu, żeby wypaść jak najlepiej – powiedziała nam Mila Peukert, która brawurowo wcieliła się w Michaela Jacksona.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania.

Wrażenia i emocje były tak silne, że trudno było ochłonąć. Młodzi artyści zawsze wkładają w swoje występy całe serce. Doceniamy ich wysiłki, ale bacznie przyglądamy się też, jak poradzili sobie z charakteryzacją czy ruchem scenicznym – mówi Elżbieta Helbin, przewodnicząca jury.

W kategorii przedszkolaków jurorzy najwyżej ocenili występ zespołu Łowcy Gwiazd z Przedszkola Miejskiego nr 5. Grupa wykonała piosenkę z repertuaru Cleo.

Przygotowywaliśmy się długo. Najpierw trzeba było skompletować zespół, wybrać utwór, nauczyć się tekstu i układu choreograficznego. Sporo czasu poświęciliśmy też
na fryzury i makijaże, ale opłaciło się – cieszyły się Ilona Bielska i Magdalena Gryboś, opiekunki Łowców Gwiazd z PM 5.

W kategorii klas 1-3 jurorzy najwyżej ocenili występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18. Doskonałe wykonanie piosenki “Nieboskłon” dało im pierwszą nagrodę.

Równie wysoko jurorzy ocenili występ grupy ze Szkoły Podstawowej nr 7, która brawurowa zaprezentowała utwór z musicalu “Król rozrywki”, porwała publiczność i zdobyła pierwszą nagrodę w najstarszej kategorii wiekowej.

Tekst: Grażyna Dębała

Zobacz także: