Ponad sto samochodów wszelkich marek pojawiło się na spotkaniu, które w minioną niedzielę, 8 kwietnia zorganizowała nad Sosiną sosnowiecka ekipa Midnight Crew.

To grupa kierowców zafascynowanych japońską motoryzacją. Jeżdżą na co dzień japończykami i w miarę możliwości modyfikują swoje samochody. Spotkanie jednak miało charakter otwarty, nie ograniczało się tylko do właścicieli aut z Kraju Kwitnącej Wiśni i było zorganizowane, jako otwarcie sezonu.

Tak naprawdę jesteśmy grupą ludzi, którzy chcą się czasem spotkać i powymieniać doświadczeniami związanymi ze swoimi samochodami i łączy nas właśnie ta pasja. I podobne spotkania organizujemy średnio raz w miesiącu. Wybraliśmy po raz kolejny Sosinę, bo tu, z dala od centrum miasta można się zrelaksować przy grillu, pooddychać świeżym powietrzem – mówi Łukasz z Midnight Crew, jeden z organizatorów. Jeździ Mazdą MX-5. Jego koleżanka z ekipy, Roksana (przyjechała na spotkanie ładną Mazdą 323F) twierdzi, że zainteresowanie samochodami wyniosła z domu.

Ojciec jest lakiernikiem, mama od zawsze jeździła, więc i ja interesowałam się motoryzacją. Jeździłam od dziecka, również na motocyklu, ale po trzech wypadkach dałam sobie na razie spokój z jednośladami. Tę mazdę dopiero czekają przeróbki. Drugą, którą już zmodyfikowałam, dałam mamie – opowiada.

Tekst: DL

Zobacz także: