Już we wtorek 1 czerwca b. roku startują zapisy do VI Rajdu Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca, podobnie jak w latach ubiegłych została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Wicemarszałka Województwa Śląskiego Dariusza Starzyckiego.

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą tradycyjnie przy ul. Zdrojowej w Jaworznie-Ciężkowicach. Trasa Rajdu to pętla
o długości około 9 kilometrów i przebiega leśnymi ścieżkami malowniczą doliną Żabnika. Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, a współorganizatorami Urząd Miasta w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach oraz NSZZ Solidarność TAURON Wydobycie Sobieski.

Impreza skierowana do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji bez typowej rywalizacji sportowej, ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym. Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza TUTAJ lub bezpośrednio telefonicznie u  Mirosława Pieczary (tel. 512-201-501) już od poniedziałku 31 maja, a trwać będą do czwartku 10 czerwca 2021 roku. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko w miarę dostępnych wolnych miejsc: organizator wprowadza limit startujących – 230 uczestników.

W dniu zawodów potwierdzać swoją obecność i odbierać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę Nordic Walking – Kingę Jończyk, która będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00.

W rajdzie Nordic Walking prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego (dostępne na stronie). Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani, a warunkiem dopuszczenia zawodnika do Rajdu będzie złożenie podpisu pod listą startową w biurze zawodów. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Wyróżnieni zostaną także najstarszy i najmłodszy uczestnik imprezy, z kolei wszyscy zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursie bezpośrednio po zakończeniu Rajdu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników spacerów z kijkami do udziału w tej interesującej zabawie i czekamy na zgłoszenia.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ, na plakatach informacyjnych o w/w zawodach a także bezpośrednio u p. Mirosława Pieczary (tel. 512-201-501) lub w Dziele Sekcji Sportowych MCKiS (Paweł Wróbel – 32 745-10-30 wew. 84).

plakat-nordic-walking