Tańcem i śpiewem przy ogniskach jaworzniccy seniorzy pożegnali lato. Wszyscy cieszą się już bowiem na myśl o nowym sezonie. Planów mają mnóstwo.

Seniorzy z klubu Senior+ na Podwalu lato żegnali w GEOsferze. – To było ważne dla nas wydarzenie. Z jednej strony żegnaliśmy lato i wakacje. Z drugiej czekają nas nowe inspirujące spotkania czy warsztaty – zdradza Krystyna Janicka, kierowniczka klubu.

Aby uroczyście zamknąć sezon, zorganizowano ognisko z kiełbaskami i kaszanką. Atrakcji było jednak znacznie więcej. – Były też śpiewy z gitarą i plenerowy trening zumby oraz aerobiku – wylicza pani Krystyna.

Seniorzy z Podwala do wspólnego świętowania i zabawy zaprosili także jaworznian nie związanych na co dzień z klubem. Na zaproszenie klubowiczów mieszkańcy naszego miasta licznie odpowiedzieli. – Do wspólnego świętowania przyłączyły się mieszkanki Dąbrowy Narodowej. Bardzo się cieszę, bo im nas więcej tym weselej – podkreśla Krystyna Janicka.

Kierowniczka klubu na Podwalu przypomina, że goście na plenerowych spotkaniach są zawsze mile widziani. – W klubie podczas spotkań i zajęć obowiązuje nas ograniczona liczba uczestników. Na szczęście w zabawach plenerowych, takich jak ognisko czy marsz z kijkami, do naszego grona możemy przygarnąć każdego – mówi pani Krystyna.

Letni sezon pożegnali też studenci z Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Na pożegnanie lata zorganizowaliśmy biesiadę w GEOsferze. Były śpiewy i pieczone ziemniaki. Znakomicie się bawiliśmy – wspomina Jadwiga Bywalec z JUTW.

Kiełbaski piekli także podopieczni Domu Pomocy Społecznej, którzy we wrześniu wzięli udział w charytatywnym pikniku na Jeziorkach.

Jaworzniccy seniorzy zgodnie podkreślają, że wspólne biesiadowanie to świetna rozgrzewka przed zbliżającym się Tygodniem Seniora. Święto wszystkich seniorów rozpocznie się już we wtorek, 19 września, o godz. 16 w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80. W tegorocznym programie obchodów są między innymi rajd nordic walking, biesiada przy muzyce na żywo, seans filmowy, spektakl teatralny, dyskoteka, a także msza święta i występ chóru Belcanto.

Natalia Czeleń

Seniorzy pożegnali lato biesiadą w GEOsferze i już czekają na obchody Tygodnia Seniora | fot. Materiały prywatne