Już w czerwcu wraca po zimowej przerwie lubiany przez jaworznian cykl dzielnicowych pikników.

W tym sezonie również będziemy się bawić podczas imprez organizowanych w różnych częściach miasta. Będą festyny, koncerty, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy. Ten cykl doskonale sprawdził się w ubiegłym roku. Jaworznianie bardzo chętnie uczestniczyli w dzielnicowych piknikach, więc organizatorzy chcą powtórzyć ten sukces również w tym roku.

W ramach Aktywnych dzielnic zaplanowano w sumie 10 pikników. Inauguracja cyklu będzie miała miejsce 2 czerwca. Pierwsza impreza odbędzie się na byczyńskim Rynku. Organizatorzy radzą, by już dziś zarezerwować sobie ten termin, bo atrakcji będzie mnóstwo.

Rzeczywiście tego dnia w Byczynie będzie się sporo działo. Program jest tak przygotowany, by każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań, mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W programie mamy między innymi występy artystyczne dzieci, młodzieży oraz zespołu Byczynianki, rozgrywki szachowe, bieg rekreacyjny, rajd rowerowy, pokaz iluzjonisty, koncerty i zabawa taneczna z muzyką na żywo oraz warsztaty – wylicza Ewelina Ogiołda, kierownik zespołu obiektów kulturalnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Kolejny piknik w ramach tego cyklu zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. Wtedy bawić się będziemy na nowym rynku w Niedzieliskach, tuż obok Szkoły Podstawowej nr 3. W ostatnią sobotę czerwca (29 czerwca) zabawa przeniesie się do Jelenia. Tutaj atrakcje w ramach Aktywnych dzielnic będą organizowane przy Centrum Kultury Archetti (ul. Wiosny Ludów 1).

Pierwszy lipcowy piknik odbędzie się w Szczakowej w niedzielę, 7 lipca. Jaworznianie bawić się będą w sąsiedztwie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. Półmetek cyklu, czyli piąta z serii imprez w ramach Aktywnych dzielnic, świętować będziemy w niedzielę, 21 lipca w Parku Lotników, w Osiedlu Stałym. Kolejny piknik zaplanowano na niedzielę, 11 sierpnia. Wtedy bawić się będziemy w centrum Jaworzna, na plantach. Kolejny piknik odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia. Wtedy również spotkamy się w centrum miasta, ale tym razem organizatorzy zapraszają na jaworznicki Rynek.

Koniec wakacji nie oznacza wcale końca dzielnicowych imprez. Już w sobotę, 7 września, spotkamy się w Dąbrowie Narodowej. Zabawa odbędzie się w sąsiedztwie Klubu Strażak. W połowie września wrócimy do Osiedla Stałego. W niedzielę, 15 września, impreza z cyklu Aktywne dzielnice odbędzie się w Parku Lotników.

Zakończenie tegorocznego cyklu zaplanowano na 21 września. Ostatnia tegoroczna impreza w ramach Aktywnych dzielnic odbędzie się w Ciężkowicach. Bawić się będziemy wtedy w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 18.

Tekst: GD