Na deskach szczakowskiej sceny 14 i 15 października odbył się jubileuszowy, XX Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. W dwudniowych zmaganiach scenicznych w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej wzięło udział 281 uczestników. Wykonawcy prezentowali się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej, klasy 1-3, klasy 4-8 oraz ponadpodstawowej i dorosłych. Był też podział na solistów i zespoły. W sumie zaprezentowało się 66 podmiotów. W przeważającej większości byli to wychowankowie jaworznickich szkół i przedszkoli, nie brakło jednak także gości spoza naszego miasta – gościliśmy również młodych wykonawców z Sosnowca i Bytomia.

Pierwszego dnia zaprezentowały się przedszkolaki, najliczniejsza grupa wykonawców. Nauczyciele jak zwykle stanęli na wysokości zadania i świetnie przygotowali dzieci do wykonania utworów. Dzieci w strojach dopasowanych do prezentowanego repertuaru wyglądały pięknie. Nagrody przyznane zostały zarówno solistom, jak i zespołom.
Drugi dzień to zmagania uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych. Wykonania konkursowe oceniało jury w składzie: Renata Gacek, Ewelina Karweta, Karolina Dąbrowa, Katarzyna Górecka i Anita Mika.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a wręczyła je Monika Komańska – Pełnomocnik ds. Organizacyjnych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za te piękne muzyczne wędrówki i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wyniki XX Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej – TUTAJ

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zobacz także: