Minęła dopiero połowa miesięcznego terminu, w jakim zainteresowani kupnem mieszkania w Osiedlu Sfera, mogą się zapisywać na listy chętnych.

Z 23 mieszkań, które zostaną sprzedane na własność w tym etapie inwestycji, tylko dwa nie znalazły jeszcze kupców. Za to na niektóre lokale chętnych jest nawet po siedem rodzin i szczęśliwców, którzy ostatecznie odbiorą klucze, trzeba będzie wyłonić w drodze losowania.

Kiedy poprzednim razem sprzedawaliśmy mieszkania w tej lokalizacji, to chętni stali w bardzo długich kolejkach. Tym razem postawiliśmy na losowanie, bo jest to rozwiązanie znacznie mniej uciążliwe dla klientów. Zadecyduje łut szczęścia – wyjaśnia Dawid Domagalski z Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W tym etapie inwestycji w Osiedlu Sfera powstaną trzy budynki wielorodzinne, a w nich 23 mieszkania. Najmniejsze kawalerki będą miały niespełna 36 metrów kwadratowych Największe mieszkania – blisko 66. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowi lokatorzy otrzymają klucze w przyszłym roku.

Osiedle położone jest w zielonej okolicy, w sąsiedztwie Ośrodka Edukacji Geologiczno-Ekologicznej GEOsfera.

Blisko stąd też do centrum miasta. Budynki nie są wysokie, a do każdego mieszkania przypisany jest co najmniej jeden balkon lub ogródek z tarasem – w przypadku mieszkań, które są położone na parterach domów.

Zapisy potrwają do 24 maja. Chętni mogą się zgłaszać do siedziby Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa
Społecznego (ul. Mickiewicza 1) w godzinach od 8 do 15. Co ważne, jedna osoba może ubiegać się wyłącznie o jedno mieszkanie. W przypadku małżonków nie jest dopuszczalne, by każde z nich osobno starało się o zakup mieszkania i to bez względu na to, jakie są stosunki majątkowe pomiędzy małżonkami.

Tekst: Grażyna Dębała