Przed nami wielkie święto jaworznickich rodzin. Ta impreza to pomysł Moniki Bryl, wiceprezydenta Jaworzna. Po raz pierwszy z jej inicjatywy w rodzinnym gronie bawiliśmy się w roku 2016.

Od początku znakiem rozpoznawczym jaworznickiego Święta Rodziny jest ogromna liczba atrakcji przygotowanych dla najmłodszych mieszkańców miasta, a także ich rodziców, babć, dziadków, wujków i cioć. Tak będzie również w tym roku.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Tym razem rodzinne świętowanie odbędzie się na stadionie Azotanii (ul. Moniuszki 95). Początek imprezy o godzinie 13. Rodzinną zabawę poprowadzi Bartosz Noculak, konferansjer, spiker, wodzirej i DJ w jednym.

Na stadionie Azotanii ustawione zostaną dwie sceny. Na dużej prezentować się będą między innymi przedszkolaki z PM nr 12 i PM nr 27, laureaci tegorocznego konkursu Mini Playback Show, a także zespół taneczny MAŻORETKI oraz solistki z Klubu “Podłęże”. Na godzinę 17.30 zaplanowany jest występ grupy Future Folk. To polski zespół muzyczny, wykonujący elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego. W tym samym czasie na małej scenie trwać będzie “Święto Kolorów”. To jedna z ciekawszych atrakcji rodzinnego święta. Jej formuła robi niewiarygodną furorę, o czym można się przekonać, zaglądając choćby do internetu. Uczestnicy zabawy będą doskonale się bawić, obrzucając się wzajemnie kolorowymi proszkami. Zabawa przy tym jest naprawdę doskonała. Nie brakuje śmiechu, radości i dobrych emocji.

Poza scenami sporo się będzie oprócz tego działo. Dzieciaki mogą liczyć na konkursy z nagrodami i rodzinne quizy. Będą też warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Chętni będą między innymi ozdabiać butelki i zgłębiać tajniki ceramiki podczas rodzinnych warsztatów. Będzie też megakolorowanka.

Dla amatorów grillowania przewidziano specjalny konkurs kulinarny z nagrodami. Organizatorzy dostarczą wybrane produkty, a zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie z nich jakiegoś kulinarnego specjału. Danie oceniać będzie między innymi Zuzia Bula, finalistka trzeciej edycji konkursu MasterChef Junior.

Smakosze będą mogli liczyć na znacznie więcej.  strefie gastronomicznej skosztować można będzie ciasta i waty cukrowej. Będzie też kawa, herbata i woda. Foodtrucki zaoferują żelki, popcorn i pączki.

Święto Rodziny będzie doskonałą okazją, by spalić nieco kalorii. W strefie rekreacyjno-sportowej stanie park linowy, zagrać można będzie w badmintona i postrzelać z łuków. Będzie też dmuchaniec ze zjeżdżalnią i torem przeszkód. Jaworznickie Święto Rodziny odwiedzą też niezwykli goście. Na Azotanii spotkać można będzie bajkowe postacie ze Star Wars. Wpadną też Batman, Superman, Minionek i Kot w butach.

Fanów motocykli na pewno ucieszy wizyta przedstawicieli Katolickiego Klubu Motocyklowego Souls’ Hunters Chapter Jaworzno. Panowie z chęcią wymienią się doświadczeniami, opowiedzą o swoich maszynach i przygodach związanych z jednośladami.

Podczas pikniku swoje stanowiska będą miały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Lecznictwa Otwartego, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zainteresowani będą mogli porozmawiać ze specjalistami.

Podczas pikniku będzie też okazja, by oznakować swój rower i w ten sposób uchronić go przed kradzieżą.

Tekst: Grażyna Dębała

Zobacz także: