Zakończenie roku szkolnego, to wspaniała okazja do świętowania, w końcu po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy, można oddać się wypoczynkowi. Początek wakacyjnej laby postanowił uczcić Klub MCKiS “Wega”, który przy pomocy Szkoły Podstawowej nr 18, zorganizował rodzinne ognisko.

Jednak uczestnicy doszli do wniosku, że okazji do świętowania jest więcej.

Wspólnie naliczyliśmy cztery wydarzenia, które dzisiaj świętujemy. Głównym jest oczywiście zakończenie roku szkolnego, ale postanowiliśmy również celebrować obchodzony w maju dzień mamy, czerwcowy dzień taty, no i oczywiście dzień dziecka, co można zamknąć w jednym haśle “Święto Rodziny”. Taka nazwa pasuje idealnie do dzisiejszej zabawy, bo na piknik przybyły właśnie całe rodziny, które chętnie brały udział w licznych animacjach – mówi Wanda Ciołczyk, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Wspólne świętowanie rozpoczęto zabawami integracyjnymi, po których dzieci z klasy 2b SP nr 18 przedstawiły bogaty słowno-muzyczno-taneczny program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Jadwigi Jani.

Dzieci i rodzice wymienili się również upominkami. Odbywały się też gry i zabawy dla dzieci oraz rodzinne konkursy, trwające do późnego wieczora. Oprawę muzyczną przygotowała DJ Ola. Mimo upałów i chmary komarów towarzystwo bawiło się znakomicie, a przygotowane przez rodziców posiłki zniknęły błyskawicznie – dodaje pani Wanda.

 

Zobacz także: