Trwa asfaltowanie ulicy Grunwaldzkiej na Pechniku. W związku z tymi pracami znów obowiązują objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. Drogę od dłuższego czasu remontuje firma HUCZ. Modernizacja dawnego śladu DK79 jest jednak mocno opóźniona. Zgodnie z umową, przedsiębiorstwo miało zakończyć działania miesiąc temu. Tak się jednak nie stało.

– W związku z tym, że 10 grudnia 2022 r. minął termin realizacji inwestycji przebudowy ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Kolejowej do ronda przy ul. 11 Listopada, gmina przystąpi do egzekwowania konsekwencji wynikających z zapisów umownych wobec wykonawcy firmy HUCZ Sp. z o.o. – informuje Katarzyna Florek z Urzędu Miejskiego w Jaworznie. – Firma HUCZ Sp. z o.o. zadeklarowała zakończenie robót do końca pierwszego kwartału 2023 roku. Inspektorzy nadzorujący budowę przekazali uwagi oraz dokumentację fotograficzną wykonawcy, celem zrealizowania w deklarowanym terminie rozpoczętej przez firmę inwestycji – podkreśla.

Przypomnijmy. Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej na Pechniku rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku. Drogowcy zwężają jezdnię do 6 metrów, budują nowe chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i pasy dla rowerzystów. Inna będzie też geometria skrzyżowania z ul. Kolejową. Jak informują jaworzniccy urzędnicy, do tej pory wykonawca przeprowadził przebudowę kanalizacji ogólnospławnej od ronda przy ul. 11 Listopada w kierunku ul. Kolejowej śladem ul. Grunwaldzkiej. Firma HUCZ odtwarza też nawierzchnię jezdni, buduje chodniki, zjazdy i ścieżki rowerowe. Przebudowane mają zostać także przejścia dla pieszych, zatoki i przystanki autobusowe i skrzyżowania z ul. Kolejową.

Od poniedziałku, 16 stycznia, wykonawca zajmuje się asfaltowaniem jezdni. Roboty tego typu wymuszają ograniczenie ruchu drogowego. Dlatego, właśnie od początku tego tygodnia, autobusy PKM Jaworzno, linii E, J, S, 305, 307, 344, 350 i 369, znów jeżdżą objazdem – identycznym, jak kilka miesięcy temu, który prowadzi przez Trasę Śródmiejską. Ponownie funkcjonują też te same, co przedtem, przystanki tymczasowe. Przystanek Pechnik Cmentarz znajduje się zatem bliżej Centrum, przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Kolejową. Przystanek Pechnik jest zlokalizowany przy wjeździe na pechnickie rondo (skrzyżowanie Grunwaldzkiej z 11 Listopada). Zatrzymują się na nim autobusy, jadące w obie strony.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Na Pechniku znów funkcjonują przystanki tymczasowe | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: