Rozgrywany w tym roku po raz czwarty, badmintonowy memoriał Mirosława Ciołczyka okazał się pod wieloma względami rekordowy i pokazał, że popularność kometki w naszym mieście ciągle rośnie!

W sobotę – 11 maja, do rywalizacji w ramach IV Mistrzostw Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka przystąpili zarówno początkujący zawodnicy, jak i bardzo doświadczeni już gracze. Ci pierwsi rywalizowali w kategoriach „Amator” i „For Fun” oraz w zmaganiach młodzieżowych – U11, U13, U15, natomiast zawodowcy rakiety skrzyżowali w pojedynczych i podwójnych kategoriach OPEN. Tradycyjnie nie zabrakło w tych zawodach także pojedynków badmintonistów związanych z samorządem oraz szkolnictwem. W sumie na parkiecie Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym rywalizowało prawie 100 zawodników, którzy w ciągu niemal 12 godzin zmagań rozegrali 180 pojedynków!!

– Frekwencja na tegorocznych zawodach przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Cieszymy się zarówno z licznej grupy młodych zawodników, którzy coraz lepiej radzą sobie w turniejowej rywalizacji, jak i obecności czołowych reprezentantów badmintona z naszego regionu, którzy pokazali próbkę gry na najwyższym poziomie – komentuje Dariusz Opatrzyk z Klubu Sportowego „WOLANT”, organizator imprezy.

Radość z udanych zawodów jest tym większa, że na podium 11. z 15. kategorii stanęli reprezentanci Jaworzna i Wolanta, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w turniejowej rywalizacji, często w pojedynkach z bardziej doświadczonymi graczami. W sumie jaworznianie zdobyli 14 medali – 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych. W puli tej znalazły się także krążki lokalnych krzewicieli sportu w samorządzie – dyrektora MCKiS Sebastiana Kusia oraz przedstawicieli Referatu Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego – Jacka Sowy i Łukasza Warchoła.

Spośród przedstawicieli młodego pokolenia na Mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowała się jaworznicka nadzieja badmintona – Adam Bochenek, który w kategorii U15 był bezkonkurencyjny, a w rywalizacji seniorskiej zdołał zaznaczyć swoją obecność zwycięstwem 2:0 nad Adwinem Putterajem, srebrnym medalistom w grze deblowej.

Osoby zainteresowane trenowaniem badmintona lub udziałem w kolejnych imprezach tego typu powinny odwiedzić stronę jaworznickiego klubu – www.kswolant.org.