Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

okładka-książki

KSIĄŻKA

Igor Kostin “Czarnobyl. Spowiedź reportera”

Na HBO popularność bije film “Czarnobyl”. Tymczasem katastrofę sprzed 33 lat opisał reporter, który kilka godzin po wybuchu reaktora przeleciał helikopterem nad płonącym 4. blokiem elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Wykonał kilkanaście zdjęć, ale promieniowanie zniszczyło film. Postanowił pozostać na miejscu i udokumentować tragedię ludzi.


MUZYKA

Stranger Things (Season 3)okładka-płyty

Ci, którzy śledzą na Netflixie losy bohaterów serialu “Stranger Things”, zachwycą się ścieżką dźwiękową. Już poprzednie albumy z soundrackami do 1. i 2. sezonu znalazły się w Top 10 na liście najlepszych albumów z muzyką filmową i otrzymały 31 nominacji do nagrody Emmy. Ta płyta również zapowiada się świetnie, utrzymana w klimacie przebojów z lat 80.


plakat-do-filmuFILM

Król Lew

W kinach pojawił się już długo wyczekiwany przygodowy film “Król Lew”. Kto nie płakał na jego wersji animowanej,
ma szansę to nadrobić. Po 25 latach legenda powraca na ekrany kin. W nowym “Królu Lwie” dodano kilka pobocznych wątków, niektóre postaci zmodyfikowano, ale zachowano całą oskarową muzykę i piosenki.


plakat-wystawaWYSTAWA

Pejzaże z bliska i daleka

Do 8 sierpnia dostępna będzie w Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej wystawa zawierciańskiego artysty Janusza Maciążka, którego prace były już prezentowane w Jaworznie. Wystawa składa się z kilkudziesięciu obrazów wykonanych akwarelami, które przedstawiają charakterystyczne dla naszego miasta krajobrazy oraz miejsca nie związane z Jaworznem.

Zobacz także: