Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

MUZYKA

okładka-płytyBillie Eilish “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”

Debiutancka płyta fenomenalnej, amerykańskiej wokalistki. Ta 17-latka powoli, ale skutecznie przebija się na światowe listy przebojów. Młoda artystka eksperymentuje, łącząc gatunki muzyczne z dźwiękami radiowozu czy z gabinetu stomatologicznego. Wnosi do świata muzycznego świeżość, młodość, a przy tym magnetyzuje swoim głosem.


KSIĄŻKAokładka-ksiązki

Sophie Elkan “Twój dziewczyński przewodnik po dorastaniu”

Dojrzewanie to nie tylko walka o przetrwanie – uwierz, że może być świetnie! Tak zachęca autorka, reklamując
swój poradnik skierowany nie tylko do młodych osób. Jest to świetna książka napawająca optymizmem, podnosząca na duchu. Zawiera nie tylko praktyczne rady specjalistów, ale też dowcipne ilustracje, odpowiedzi na najważniejsze pytania.


plakat-do-filmuFILM

Słodki koniec dnia

Na wzgórzu etruskiego miasteczka stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej laureatki Nagrody Nobla. Jest lubiana, szanowana przez mieszkańców. Wszystko się zmienia, gdy pozwala sobie na niepoprawny politycznie komentarz po zamachu terrorystycznym w Rzymie. Od tego momentu dotkliwie doświadcza konsekwencji swojego wystąpienia.


WYSTAWA

plakat-wystawySalvador Dali – Boska komedia. Z prywatnej kolekcji Kesauri

Do 11 sierpnia w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu dostępna jest wystawa “Salvador Dali – Boska komedia. Z prywatnej kolekcji Kesauri”. Kolekcja, która nigdy nie była pokazywana i należała do Mariny Vlady i Włodzimierza Wysockiego, składa się z 250 oryginalnych prac Salvadora Dali – najsłynniejszego artysty XX wieku, ikony surrealizmu.

Zobacz także: