Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

MUZYKA

okładka-płytyDido “Still On My Mind”

Sześć lat kazała czekać na kolejny album jedna z najlepszych brytyjskich wokalistek wszech czasów. Piąta studyjna płyta artystki powstała przy współpracy jej brata Rollo, cenionego producenta. Na płycie znajdziemy muzyczne nawiązania do hip-hopu, popu, brzmień folkowych oraz tanecznych rytmów i nowoczesnej elektroniki.


KSIĄŻKAokładka-ksiązki

Anna Ciarkowska “Pestki”

Pamiętnik “Pestki” to zbiór opowiadań będących osobistymi przemyśleniami, zbiór odczuć i emocji dziewczyny, która dorasta pod wpływem bliskich osób. Słowa babci, matki, koleżanek, kolejnych mężczyzn zostają w jej głowie, mieszają, podburzając poczucie wartości. Dziewczyna kawałek po kawałku traci swoje życie.


WYSTAWA

plakat-wystawyKrzysztof Trzoda “(Nie)ulotne”

Krzysztof Trzoda to znany i ceniony już w świecie artysta fotograf. Jaworznicka wystawa składać się będzie z czarno-białych zdjęć przedstawiających głównie pejzaże górskie. Wśród nich znajdą się też te pokazujące wodę, zwierzęta, ludzi i miasta. Wystawa czynna od 3 kwietnia w Galerii Pusta cd. przy ul. Fabrycznej 37.


TEATR

spektakl-teatralnyVia-gra

Inteligentna komedia Freda Apke, popularnego w Polsce niemieckiego dramaturga, którego sztuki zawsze bawią przewrotnością dialogów. Już sam tytuł przywodzi na myśl wiele groteskowych skojarzeń, a cóż dopiero opowiedziana historia związku starszego mężczyzny z młodszą kobietą z apetytem na życie. Spektakl w Teatrze
Ludowym 11 i 12 kwietnia.