Porcja aktualności kulturalnych na kolejne dwa tygodnie, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

okładka-płytyMUZYKA

Daria Zawiałow “Helsinki”

Niedawno wystąpiła przed jaworznicką publicznością w ramach cyklu “dekaTON”, prezentując m.in. przeboje z najnowszego krążka. Jaka jest ta płyta? Eklektyczna, spójna pod względem tekstu, harmonii, emocji. Słychać w niej większą dojrzałość i doświadczenie artystki, a w porównaniu z debiutującym “A Kysz” jest jeszcze lepsza.


KSIĄŻKAokładka-książki

Alex Michaelides “Pacjentka”

Ceniona malarka, fotografka Alicia strzela pięć razy w głowę męża i po czym pogrąża się w milczeniu. Dlaczego zabiła męża? Dlaczego nic nie mówi? Komu zależy na jej milczeniu?
Po zabójstwie Alicia trafi a do psychiatrycznego ośrodka, gdzie rozpoczyna psychoterapię z młodym lekarzem. Czy uda mu się dotrzeć do Alici?


plakat-promującyWYSTAWA

Pikselami malowane

Do 4 kwietnia w Galerii ExLibris będzie można podziwiać wystawę obrazów Antoniego Korycika z Chełmka. Obrazy pana Antoniego nawiązują do stylu w malarstwie polegającego na wykorzystaniu i przeniesieniu na płótno tzw. pikseli. Obrazy, których tematyką jest człowiek i otaczający go świat, charakteryzuje również bogactwo kolorów.


FILMplakat-promujący

Wszyscy wiedzą

Laura po latach wraca ze swoją córką do rodzinnej miejscowości w Hiszpanii na ślub siostry. Spotyka tam dawnego kochanka Paco. W noc wesela znika jej córka. Rozpoczyna się  burzliwy i pełny napięcia wieczór, podczas którego wychodzą na jaw tajemnice, o których wszyscy wiedzą, ale nikt nie chce.

Zobacz także: