Porcja aktualności kulturalnych na kolejny tydzień, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

PŁYTA
PŁYTADawid Podsiadło Małomiasteczkowy
Dwie diamentowe płyty, liczne nagrody, a jednak Dawid Podsiadło nie spoczął na laurach. Nagrał płytę, która pokazała go jako zupełnie innego artystę. Poszedł z stronę dynamicznych, tanecznych kawałków. Artysta bawi się muzyką. Partie wokalne są zróżnicowane, pełne swobody, a rytmy wyraziste, zaskakujące, dużo brzmień syntezatorów.
KONCERT
KONCERTZaduszki jazzowe
Al Di Meola to jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie. 3 listopada wystąpi w NOSPR, grając utwory z nowej płyty „Opus”. To 28 album muzyka, ale wyjątkowy. Nagrywał go w nowym okresie życia – kochająca rodzina, nowo narodzona córka. Będzie można na żywo posłuchać „szczęścia muzycznego” zawartego w pięknych dźwiękach.
TEATR
TEATROstatnia wola Papy
Krakowski Teatr Plejada prowadzony przez jaworznianina Piotra Męderaka, proponuje nowy spektakl teatralny. Będzie to wciągająca historia zaszłości między dwoma wielokrotnie zwaśnionymi narodami opowiedziana z humorem, ale też z emocjami. Spektakl 16 listopada w MDK o godzinie 19.
KSIĄŻKA
KSIĄŻKAThomas Reinertsen Berg Teatr świata
Świetnie spisana historia świata przez pryzmat kartografii. Jak widzieli świat mieszkający w jaskiniach? Jak wyobrażali sobie oceany żeglujący po morzach? Jak zmieniło się nasze spojrzenie na Ziemię w czasach Google Maps? To historia o tym, jak tworzono prehistoryczne rysunki świata, odkryjesz mapy w zarządzaniu imperiami.

Zobacz także: