Porcja aktualności kulturalnych na kolejny tydzień, które redaktorzy gazety Puls Jaworzna polecają do przeczytania, przesłuchania, obejrzenia…

okładka-płytyMUZYKA

Eminem “Kamikaze”

Nie minął jeszcze rok od premiery płyty “Revival”, a artysta wydał kolejny krążek, na którym znajduje się 13 utworów, niektóre gościnnie nagrane z Jessi Reyez, Joynerem Lucasem, Roycem Da 5’9″, Paulem Rosenbergiem. Na płycie znajduje się też utwór “Venom” pochodzący z filmu o tym samym tytule.


FILMplakat-filmu

Igła i nić. Made in India

Historia indyjskiego Maudźiego, który pragnie wieść uczciwe życie w swojej wiosce u boku żony. Mając dość ciągłego poniżania, chłopiec zaczyna pracować jako krawiec, zagłębiając tajniki tego rzemiosła i poznając prawdę o wykorzystywaniu przez duże firmy. Postanawia walczyć o uznanie i szacunek dla “Made in India”.


plakat-spektakluTEATR

Pchła Szchrajka

Kolorowe familijne widowisko teatralne, podczas którego odbędziemy wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką, odwiedzając lądy i morza. Całość wzbogaci barwna scenografia i muzyka z lat 20. Adaptację bajki Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Żelaznego będzie można zobaczyć w Klubie Relax.


KSIĄŻKAokładka-książki

Claudia Ritter “Naturalne antybiotyki”

Przyprawy, substancje o działaniu antybiotycznym zapobiegają chorobom, leczą, wzmacniają. Terapeutka medycyny naturalnej wyjaśnia, przy jakich schorzeniach i dolegliwościach należy użyć ziół czy przypraw tak, aby ich działanie miało sens. Liczne przepisy – od naparów po okłady, smakołyki, ponadto zdjęcia najważniejszych 45 ziół.

Zobacz także: