20 drużyn rywalizowało w szóstej edycji Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Zawody odbyły się na stadionie MCKiS przy ul. Moniuszki w niedzielę, 26 sierpnia. Oprócz 12 zespołów z Jaworzna na murawie zmagali się goście z Zabrza, Libiąża, Zawiercia, Krakowa, Katowic i Tychów. Siedmioosobowe drużyny podzielone były na cztery grupy, z których do fazy pucharowej awansowały po trzy teamy. Ostatecznie, w finale AKS Grzybowice pokonał jaworznickich Young Boys 2:0, a w meczu o trzecie miejsce libiąska drużyna Solidex odprawiła w rzutach karnych Wyindywidualizowanych Zawiercie 4:2.

Najlepsze zespoły otrzymały z rąk wiceprezydenta Tadeusza Kaczmarka puchary i medale. Zwycięzcy dodatkowo wygrali komplet strojów piłkarskich i bon na udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłkarskiej SALOS. Druga drużyna otrzymała plecaki, a trzecia getry piłkarskie.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Patryk Kapała z AKS Grzybowice, najlepszym bramkarzem Jakub Szczęch (Wyindywidualizowani Zawiercie), królem strzelców był Arkadiusz Chlebowski z drużyny Lekko Spoceni Kraków (9 bramek), a najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Arkadiusz Seweryn (Young Boys). Odbył się też konkurs na Super Piłkarza. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, sprawdzających ich technikę piłkarską jak podbijanie piłki prawą i lewą nogą, podbijanie głową, najdłuższy wykop czy strzał w poprzeczkę. Najlepszy okazał się Konrad Kołodziej z Young Boys.

Tekst: DL

Zobacz także: