Dzieci z ośmiu przedszkoli zmierzą się w finale Olimpiady Sportowo-Rekreacyjnej „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka” im. Adama Kasprzaka. Odbędzie się on w sobotę, 18 maja w Hali Sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18, na Osiedlu Stałym.

–  W finale A, o godz. 11.30, przedszkolaki będą walczyć o cztery pierwsze miejsca. Zmierzą się: Przedszkole Miejskie nr 27, PM 2, PM 18 i PM 26 – informuje Robert Długosz z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, które jest organizatorem wydarzenia. – W finale B o godz. 9.00, czyli w rywalizacji o miejsca 5-8, wezmą udział PM 10, PM 7, PM 19 i Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 7 – wyjaśnia.

Każdy zespół liczy po dziesięcioro dzieci, w tym pięciu chłopców i pięć dziewczynek. Przedszkolaki zmierzą się w sztafecie z szarfami, biegu na czworakach, w konkurencji zanieś-przynieś (jeden z zawodników, biegnąc, zanosi woreczek do półmetka, drugi przejmuje woreczek i oddaje go zespołowi), rzutach woreczkami do celu, sztafecie z pałeczką, tzw. skokach dodawanych, w których każdy zawodnik oddaje jeden skok i poszczególne odległości są ze sobą sumowane. Ostatnią konkurencją będzie slalom z pałeczką.

Wszystkie drużyny dostaną w nagrodę puchary, dyplomy, koszulki i znaczki okolicznościowe. Olimpiada „Od Przedszkolaka do Olimpijczyka” to cykliczna impreza, odbywająca się co roku. W poprzedniej edycji wygrało Przedszkole Miejskie nr 7. Honorowy patronat nad olimpiadą sprawuje Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Zobacz także: