17 czerwca 2023 o godzinie 9.00 na głównej płycie Stadionu Miejskiego „Victoria” przy ulicy Krakowskiej 8 w Jaworznie odbędzie się Finał Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym, który potrwa do godziny 15.00. W trakcie wydarzenia na przybyłych czeka wiele atrakcji i niezapomniane emocje.

Pomysłodawcą Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej jest Łukasz Kolarczyk, zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. W tym miejscu warto dodać, że wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Inauguracja projektu odbyła się 22 października 2022 w odnowionych wnętrzach Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie młodzi adepci piłki nożnej spotykają się regularnie i szlifują swój talent piłkarski. Dziecięca Liga Mistrzów to cykl dziesięciu turniejów piłki nożnej rozgrywanych przez cały rok w dwóch rundach: jesienno-zimowej. Głównym celem projektu jest popularyzacja piłki nożnej, propagowanie zdrowych nawyków sportowych, a także przygotowanie taktyczne przyszłych piłkarzy.

Do projektu przystąpiło sześć klubów, w których dzieci i młodzież kategorii wiekowej 2014 i młodsi ćwiczą pod fachowym okiem trenerskim.

Do tej pory odbyło się dziewięć spotkań, podczas których królowała chęć sportowej rywalizacji, pomocy i wzajemnej nauki. Te spotkania obfitowały także w prawdziwe emocje piłkarskie, podczas których z trybun rodzice dopingowali każde rozegranie meczowe.