Przeżyj z nami prawdziwe sportowe emocje, a wszystko za sprawą nadchodzących wydarzeń, które swój początek będą miały już w najbliższy piątek 14 czerwca, ponieważ właśnie tego dnia rozpoczną się rozgrywki w ramach Euro 2024. Zgodnie z zapowiedzią Pawła Silberta — prezydenta miasta Jaworzna na płycie jaworznickiego Rynku działać będzie specjalna strefa kibica, która zrzeszać będzie jaworznickich fanów piłki nożnej. W strefie transmitowane będą wszystkie mecze – od inaugurującego aż po finałowy, rozgrywany 14 lipca. Zapraszamy do kibicowania wszystkim zespołom walczącym w rozgrywkach, a w szczególności naszej drużynie, która pod okiem trenera Michała Probierza powalczy o najwyższy wynik.

Również 14 czerwca rusza IX Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą, przeprawy kajakowe potrwają do 16 czerwca. Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest przez MCKiS Jaworzno oraz Fundację Kajakową Tołhaj-GDK.

Przypominamy, że 15 i 16 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Mistrzostwa Europy IFA 2024 w Armwrestlingu, czyli w zawodach siłowania się na rękę, na które zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Międzynarodowa Federacja Armwrestlingu (IFA), Polska Federacja Armwrestlingu (FAP). Wśród zawodników nie zabraknie siłaczy z IFA Individual, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Niemiec, Grecji, Węgier, Izraela, Włoch, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.

15 czerwca na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie odbędzie się 2. Regionalny Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking. Ta dyscyplina sportu przyciąga sporą liczbę osób, które rekreacyjnie spacerują z kijami. Start został zaplanowany na godzinę 11. Rajd odbędzie się na odcinku o długości około 9 km dla osób zaawansowanych i około 6 km dla osób chcących pokonać dystans rekreacyjnie. Zawodnicy mają możliwość wyboru dystansu, na którym chcą wystartować. Trasa Rajdu prowadzi przez okolice wokół Ośrodka GEOsfera oraz osiedli: Dobra, Chrząstówka i Warpie.

Na zakończenie weekendu zaprosimy do Byczyny, gdzie wraz z tamtejszym Klubem NIKO zaprosimy mieszkańców na 5. edycję festynu pn. Byk Byczyński, to duża rodzinna dwuetapowa impreza, która na stałe weszła w harmonogram wydarzeń organizowanych w Jaworznie. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w: marszu nordic walking, rajdzie rowerowym, turnieju tenisa stołowego, a na zakończenie posłuchać występów dzieci, młodzieży i dorosłych z instytucji współpracujących z Klubem NIKO. Swoje umiejętności zaprezentuje również zespół śpiewaczy Byczynianki. Będzie też coś dla miłośników i pasjonatów fotografii, gdyż na byczyńskim Rynku zostanie wyeksponowana wystawa pokonkursowa “Byczyna, gdzie to jest?”, której współorganizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Zapraszamy!

Zobacz także: