11 walk bokserskich zobaczymy podczas starcia Jaworznickiego Klubu Bokserskiego Jawor Team ze słowackim Box Club Nitra w niedzielę, 4 listopada w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Będzie to już druga wizyta sąsiadów zza południowej granicy w Jaworznie. Nasz klub będą reprezentować m.in. Klaudia Simsak i Julia Kiermasz, zdobywczynie medali złotego i brązowego Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Juniorek. Pierwsza z zawodniczek to również ćwierćfinalistka Mistrzostw Europy Juniorek i tegoroczna ćwierćfinalistka Mistrzostw Świata Studentów w Rosji. Wśród walczącej w jaworznickich barwach młodzieży zobaczymy też: Ksawiera Blecharza, medalistę mistrzostw Polski młodzików z Grudziądza; Dominika Harwanowskiego, pięciokrotnego mistrza Polski i trzykrotnego uczestnika mistrzostw Europy kadetów i juniorów oraz Patryka Tandeckiego, tegorocznego srebrnego medalistę mistrzostw Polski juniorów z Ciechocinka.

Zaplanowano też 6 walk seniorskich, w których będziemy mogli oglądać: Bartłomieja Przybyłę, dwukrotnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Młodzieżowców i Seniorów i członka Kadry Narodowej Polskiego Związku Bokserskiego, Szymona Łapę i Artura Davtyana (to ćwierćfinaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski) oraz Aleksandra Jasiewicza. Dodatkowo w barwach Jawor Teamu wystąpią zawodnicy Nowohuckiego Klubu Bokserskiego: Mateusz Pawłowski i Paweł Głąb.

Gala rozpoczyna się o godz. 11.00. Dzień wcześniej o godz. 18.00 w holu przy wejściu głównym do Galeny odbędzie się uroczyste ważenie zawodników.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich kibiców boksu, a szczególnie gorąco jaworznicką młodzież, która chętnie odwiedza Galerię Galena. Będzie można przyjrzeć się z bliska aktorom niedzielnych pojedynków, zrobić ciekawe zdjęcia i porozmawiać z zawodnikami – zachęca Włodzimierz Kromka, prezes klubu Jawor Team.

Tekst: DL

Zobacz także: