Na kolejne ciekawe wydarzenie, skierowane przede wszystkim do młodszych czytelników, zaprosiła do siebie Miejska Biblioteka Publiczna w piątek, 12 października.

Była to multimedialna noc, podczas której pracownicy książnicy zaprezentowali zupełnie nowe możliwości, które pojawiły się w związku z realizacją projektu “Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Biblioteka Malucha została otwarta już końcem września, a od połowy października młodzi czytelnicy mogą dodatkowo korzystać z Audio-Video- Sfery, na którą składają się m.in. studio nagrań, warsztaty z kreatywnego programowania przy użyciu robotów Photon EDU i klocków Lego Mindstorms EV3 czy zajęcia z użyciem magicznego dywanu.

Uczestnicy piątkowego wydarzenia nie tylko zapoznali się z nową ofertą biblioteki. Mogli też posłuchać koncertów rapera Romana “Bosskiego” Lachowolskiego oraz Marzeny Rendak i Piotra Laska z Akademii Muzycznej w Katowicach czy zobaczyć prezentację (płyt winylowych, gramofonu, mikroskopu świetlnego), poprowadzoną przez dr inż. Bogusława Ziębowicza z Politechniki Śląskiej. Zorganizowany został turniej gier komputerowych – mini LAN Party, gry i zabawy z Laser House czy rozgrywki na konsoli do gier video

Zainaugurowaliśmy dziś bardzo ważny projekt “Od Biblioteki Malucha do Audio-Video-Sfery”, który realizowany jest w tym roku w naszej bibliotece. Grant, który otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z jednej strony ma służyć maluchom i ich rodzicom, ale dzięki niemu mamy też teraz niezwykle ciekawą ofertę multimedialną skierowaną do młodzieży. Stąd ta dzisiejsza nocka przygotowana była z myślą przede wszystkim o ludziach młodych, którzy mogli przekonać się, jak szerokie spektrum aktywności mogą wykonywać w naszej książnicy – mówi Monika Rejdych, dyrektor MBP.

Szczegółowe informacje na temat nowej oferty i warunków korzystania ze studia nagrań można uzyskać w budynku głównym biblioteki.

Tekst: DL