Azot Biznes Park i Beer Drinkers II to mistrzowskie drużyny jesiennego sezonu ALP SALOS. W pierwszych drugoligowych meczach zawodnicy walczyli o miejsca 6-9. Wygranymi okazały się zespoły Szwagierów i Fortuny Podłęże. Drużyna Jago, wygrywając z Alias, zapewniła sobie trzecie miejsce i również dzięki porażce Lambady z PNG wywarła presję na liderze. Zawodnicy “Piwoszy” wytrzymali jednak ciśnienie i wygrali z DGJ Jaworzno, co dało im tytuł mistrzowski, a trzy bramki Krystiana “Gogo” Nawrockiego zapewniły mu koronę króla strzelców 2 ligi.

Później na boisku pojawiły się ekipy PSV Podłęże i No Name. Zacięty pojedynek zakończył się remisem i… koniecznością baraży. (No Name zmierzy się z JagoPRO a PSV z Lambadą). W następnym meczu ustępujący mistrz Young Boys pokonał Drinkersów i zajął 5 miejsce. Wysokie zwycięstwa odniosły Pulmon Negro i Azot Biznes Park, które zmierzyły się ze zdegradowanymi do drugiej ligi Team Mysłowice i FC Szkolne. Wreszcie na tartanie pojawił się MCKiS, lider rozgrywek. Nie sprostał on jednak S.W.A. (3:6) i spadł na trzecie miejsce. Po mistrzostwo sięgnął beniaminek Azot Biznes Park, który wyprzedził Pulmon Negro. Królem pierwszoligowych strzelców został Krzysztof Bartyzel.

Przed nami puchar ligi, w najbliższą niedzielę mecze 1/8 finału oraz spotkania barażowe o awans/utrzymanie w 1 lidze. 2 grudnia najlepsze drużyny rozegrają w hali MCKiS w Osiedlu Stałym turniej o Superpuchar Salos.

Tekst: RED

Zobacz także: