Yacht Club Tryton zaprosił mieszkańców w niedzielę, 30 czerwca, na imprezę z okazji powitania wakacji. Na uczestników czekała moc atrakcji. Festyn przyciągnął na Sosinę całe rodziny. Organizatorami pikniku były: Yach Club Tryton, Fundacja dla Młodych i Klub Bakcyl. – Były zamki dmuchane, minigry dla dzieci, konkursy, stoiska z malowaniem twarzy i tatuażami. Uczestnicy mogli też popływać na rowerkach wodnych na Sosinie. Oczywiście wszystkie atrakcje były darmowe – opowiada Agata Lis z Klubu Bakcyl.

Podczas imprezy dostępna była również strefa gastro z pieczeniem kiełbasek i przeróżnymi smakołykami. Gościom bardzo się podobało.

– Na piknik trafiliśmy przypadkiem. Dzieci są bardzo zadowolone. Impreza jest świetnie zorganizowana. Na pewno tu jeszcze wrócimy – mówi Agnieszka Szałacka z Sosnowca.

Wakacyjny piknik przyciągnął do Jaworzna także gości z odległych miejscowości.

– Na piknik przyjechaliśmy z Żywca. Jesteśmy bardzo zaskoczeni gościnnością mieszkańców Jaworzna. Wszyscy są bardzo mili. Poza tym pogoda dopisuje, jest wiele atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. To naprawdę fantastyczny dzień – mówi Maciej Łoboda.

Fundacja Dla Młodych od dawna współpracuje z Yacht Clubem Tryton.

– Postanowiliśmy wspólnie zorganizować coś dla dzieciaków z Jaworzna i okolicy. Nasza fundacja zajmuje się pomocą dzieciom, zwłaszcza potrzebującym i niepełnosprawnym. Działamy już od 21 lat – mówi Maciej Adamiec, założyciel fundacji.

Była to pierwsza taka impreza w Jaworznie.

– To pierwsza edycja, ale nie ostatnia. Myślę, że będziemy kontynuować cykl ze względu na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się piknik – zdradza Oskar Rojek, prezes Fundacji dla Młodych.

Yacht Club Tryton od 1986 r. należy do pocztu członków Katowickiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Od 1995 r. Tryton działa jako stowarzyszenie. Prowadzi działalność rekreacyjno-wypoczynkową, szkolenia na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Organizuje też rejsy morskie – stażowe i przygotowuje do podwyższenia kwalifikacji żeglarskich czy motorowodnych. Tryton skupia się też na edukacji, zwłaszcza najmłodszych jaworznian. Dzieci mogą zapoznać się tam z tajnikami żeglarstwa i sportami wodnymi, poznają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, uczą się obchodzenia ze sprzętem wodnym. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów.

Natalia Czeleń

Piknik w Yacht Clubie Tryton okazał się strzałem w dziesiątkę | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: