Koncert Noworoczny

koncert-noworocznyKoncert Noworoczny to najbardziej prestiżowa impreza muzyczna w Jaworznie. Ten niezwykły i jedyny w swoim rodzaju koncert, wzorowany na słynnych wiedeńskich koncertach noworocznych, każdego roku gromadzi w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS ponad 1200 melomanów z Małopolski i Śląska. W kilkunastoletniej historii organizacji koncertu widzowie mieli okazję wysłuchać i oglądać na deskach jaworznickiej sceny gwiazdy opery i operetki, znane orkiestry filharmoniczne oraz wspaniałych dyrygentów.

Podsumowania i galerie z poprzednich edycji:

Najpiękniejsze arie operetkowe i operowe, wspaniałe aranżacje najpopularniejszych polskich i zagranicznych przebojów, a w finale owacje na stojąco i niekończące się bisy. Właśnie tak można podsumować tegoroczny Koncert Noworoczny, który już po raz 22. odbył się we wnętrzach Hali Widowiskowo-Sportowej w minioną niedzielę.

Również w tym roku na scenie nie zabrakło emocji, których jaworznickiej publiczności dostarczyli soliści i muzycy skupieni wokół maestro Woytka Mrozka – doskonałego aranżera, wybitnego klarnecisty, kompozytora i dyrygenta. Trwający ponad trzy godziny koncert został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez blisko tysięczną widownię, na której znajdowali się melomani nie tylko z Jaworzna, ale i ze śląskich, małopolskich i zagłębiowskich miast.

W pierwszej części koncertu, tzw. wiedeńskiej, na scenie zaprezentowali się soliści opery wiedeńskiej – sopranistka Alexndra Reinprechet i tenor Thomas Markus, którzy m.in. wykonali utwory z operetek “Hrabina Marica” (“Ach jedź do Varasdin”) czy “Księżniczka czardasza” (“Aria Boniego”). Tę część tradycyjnie zakończyło “Libiamo, ne’lieti calici” z I aktu opery “La Traviata”. Wspólny toast z artystami i publicznością wzniósł prezydent miasta Paweł Silbert, który ze sceny złożył życzenia.

Szanowni państwu, aby ten rok był dla was pełen spokoju – w sercach, w głowach, w rodzinach, w mieście, w ojczyźnie. Żebyśmy przez cały rok przeszli cało i zdrowo, suchą stopą, i żeby nasze miasto nadal kwitło, żebyście państwo byli jego szczęśliwymi gospodarzami. Wszystkiego dobrego, szczęśliwego nowego roku – życzył prezydent zgromadzonym słuchaczom. 

W drugiej części koncertu, zatytułowanej właśnie “Tenors & Diva”, wystąpili mezzosopranistka Agata Sava, tenorzy: Nazar Tatsyshyn, Łukasz Ratajczak, Piotr Pastuszka, Andrzej Witlewski (bas), wokaliści: Pavlo Tabakov i Marcin Staszek. W tej części znajdowały się bardziej rozrywkowe utwory, były to głównie aranżacje polskich i zagranicznych przebojów muzyki popularnej, m.in. “Hallelujah” L. Coehna, “Delilah” T. Jonesa, “O Sole Mio” E. Presleya czy “Za Tobą pójdę jak na bal” K. Krawczyka. Serce publiczności szczególnie skradł tenor opery budapesztańskiej Nazar Tatsyshyn, który dał wspaniały popis swoich możliwości wokalnych.

Koncert zakończył się bisami i wspólnym śpiewaniem. Nie zabrakło również owacji na stojąco, połączonych z głośnym tupaniem i okrzykami zachwytu. Jak podsumował Woytek Mrozek, był to piąty stopień oklasków w ich sześciostopniowej skali. Już w przyszłym tygodniu na łamach naszego tygodnika ukaże się wywiad z Woytkiem Mrozkiem.

Około tysiąca melomanów wzięło udział w XXI Koncercie Noworocznym – jednej z najpopularniejszych imprez w mieście, oficjalnie otwierającej tegoroczny kalendarz wydarzeń kulturalnych. Wydarzenie odbyło się 22 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Dziękuję Państwu za to, że tak licznie przyjęliście nasze zaproszenie na wspólne spędzenie tego – mam nadzieję – wyjątkowego wieczoru. Przecież to Państwo – nasza wierna i sprawdzona publiczność – jesteście dla nas, pracowników MCKiS – największą motywacją i największą nagrodą – tymi słowami przywitał gości dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, Sebastian Kuś.

Podobnie jak w ubiegłych latach – na scenie nie zabrakło emocji, których jaworznickiej publiczności dostarczyli soliści i muzycy skupieni wokół maestro Woytka Mrozka – doskonałego aranżera, wybitnego klarnecisty, kompozytora i dyrygenta. Ponad trzygodzinny koncert został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność pochodzącą nie tylko z Jaworzna, ale również z innych śląskich, a nawet małopolskich miast.

Ze sceny rozbrzmiewały światowej klasy arie operowe, operetkowe, muzyka filmowa oraz muzyka popularna. Wszystko na najwyższym poziomie. Nie zabrakło również ulubionych melodii Johana Straussa, meksykańskiej „Granady”, a także najpiękniejszego muzycznego toastu – „Libiamo, ne’lieti calci” z opery „La traviata”. Ze sceny popłynęły też dźwięki utworów innych znakomitych artystów – Kalmana, Lehara, Denza czy Webbera. Pojawiły się również polskie akcenty – „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czy „Dumka na dwa serca”. Jak udaje się połączyć świat muzyki elitarnej z muzyką popularną?

– Jest to kwestia przygotowania materiału dla orkiestry. Jeżeli przygotujemy bardzo podobną fakturę dla kompozycji czy utworów wybranych, to ich stylistyka się broni – tłumaczy maestro Woytek Mrozek.

Przy okazji podkreśla, że bardzo cieszą go styczniowe powroty do naszego miasta

– To właściwie jest już tradycja. Zawsze bardzo czekam na ten przyjazd i cieszę się, że mogę tutaj wrócić.

Tym razem serca słuchaczy niewątpliwie skradł również charyzmatyczny tenor Oskar Jasiński, który prowadził tegoroczne wydarzenie. Każdy występ zapowiadał, wplatając zabawne historyjki i anegdoty, na które żywo reagowała publika.

Zgodnie z tradycją – po zakończeniu pierwszej części koncertu prezydent Paweł Silbert zaprosił publiczność na lampkę szampana i życzył gościom, odnosząc się do tytułu koncertu, przede wszystkim miłości

– Wielokrotnie składałem państwu życzenia szczęścia, zdrowia, pomyślności, pieniędzy, ale dzisiaj natchnęło mnie to, co jest główną myślą tego koncertu – „Grande amore”. Życzę Państwu takiej miłości codziennej, ale takiej grande.

Organizatorem koncertu, odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta Pawła Silebrta, było MCKiS przy wsparciu partnerów – Fundacji „Energetyka Na Rzecz Polski Południowej”, Kancelarii Brokerskiej Aegis, Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie „WARTA” i Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

16 stycznia w odnowionych wnętrzach Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie odbył się 20 Jubileuszowy Koncert Noworoczny 2022 ”Viva Wiedeń – Viva Hollywood”, w którym wystąpili soliści oraz znakomici muzycy orkiestry symfonicznej, pod batutą maestro Woytka Mrozka.

Licznie przybyłych gości powitał Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Sebastian Kuś, a noworoczny toast wzniósł Paweł Silbert – Prezydent Miasta Jaworzna.

Koncert Noworoczny był niesamowitą podróżą do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewały najpiękniejsze arie i duety. Zachwycał różnorodnością sceniczną akcji oraz feerią barwnych kostiumów wraz z niepowtarzalną oprawą wizualną i taneczną.
W repertuarze koncertu znalazły się arie operowe i operetkowe oraz muzyka filmowa.

Wspaniałej Orkiestrze towarzyszyli równie wyjątkowi soliści: Agnieszka Grabowska (sopranistka młodego pokolenia, laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych), Justyna Gęsicka (mezzosopran koloraturowy), Sławomir Naborczyk (solista, finalista i zdobywcą nagrody specjalnej za szczególne walory głosowe, w konkursie Złote głosy 2016), Michał Kutnik (baryton, solista Opery Krakowskiej), Vincent Schirrmacher (tenor opery wiedeńskiej), Kenny Hooster (świetny wokalista i solista), Ladies’ TRIO (trzy niezwykłe wokalistki, które wykonają najpiękniejsze pieśni światowej sceny, dziewczyny szybko zyskują na popularności, współpracując z różnymi zespołami i muzykami), Maksymilian Mrozek (debiutant, który obdarzony jest piękną barwą głosu i nietuzinkową muzykalnością), a także Woytek Mrozek (wirtuoz klarnetu, dyrygent, kompozytor i producent należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów i producentów).

Podczas Jubileuszowego Koncertu Noworocznego doszło do wyjątkowego momentu. Jeden z wokalistów Kenny Hooster, podczas koncertu, postanowił oświadczyć się swojej wybrance. Oświadczyny zostały przyjęte na oczach tłumu. Przesyłamy serdeczności dla narzeczonych

LeonVoci wraz z grupą Kalophonia zachwycili jaworznicką publiczność! Sala Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków, w niedzielę 12 stycznia, dwukrotnie wypełniła się po brzegi.

Tegoroczny Koncert Noworoczny rozpoczął dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Sebastian Kuś:

Są w naszym życiu takie wieczory, takie momenty, na które warto czekać. Mam nadzieję, że gdy będziecie Państwo opuszczać tę salę, to w przekonaniu, że to był właśnie ten wieczór, na który warto było czekać. Praca nad tym koncertem, nad tym wieczorem, przyniosła nam wiele satysfakcji, a największą jest Państwa widok, widok pełnej sali, i właśnie za Państwa obecność chciałbym serdecznie podziękować – mówił ze sceny dyrektor.

Na jaworznickiej scenie po raz pierwszy wystąpiło dwunastu tenorów, którzy swój występ rozpoczęli od utworu “Hallelujah” Leonarda Cohena, by następnie płynnie przejść do innych hitów muzyki popularnej, a także przebojów arii operowych.

Tenorzy wystąpili z udziałem Lwowskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Woytka Mrozka, jednego z najwybitniejszych współczesnych klarnecistów.

Wokaliści grupy LeonVoci tworzą czterej wybitni tenorzy, którzy szerszej publiczności zaprezentowali się w 2018 r. występując w polskiej edycji “Mam Talent”. LeonVoci wraz z grupą Kalophonia stworzyli unikatowy międzynarodowy projekt, który podbija serca publiczności na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, że występ dwunastu tenorów to wirtuozeria wokalu połączona z humorem i wdziękiem, a międzynarodowa prasa opisuje ich styl jako niezwykle ekspresyjny i charyzmatyczny.

Na scenie pojawiła się również Sophiya Slyvka – lwowianka, która próbuje również swoich sił jako wokalistka pop w Nowym Jorku. Sophiya wykonała największe hity zespołu ABBA i Whitney Houston, a jej barwny wokal oczarował zgromadzoną publiczność.

Pierwszą część koncertu zakończyły życzenia noworoczne złożone przez Prezydenta Pawła Silberta, a także symboliczny toast.

Koncert zakończył się bisami i wspólnym śpiewaniem “Volare” z repertuaru Gipsy Kings. Nie zabrakło również owacji na stojąco, połączonych z głośnym tupaniem i okrzykami zachwytu. Jak podsumował Woytek Mrozek, był to piąty stopień oklasków w ich sześciostopniowej skali.

Dziękujemy za wsparcie naszym partnerom: Kancelarii Brokerskiej AEGIS, Jaworznickiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego, a także darczyńcy – Fundacji “Energetyka na rzecz Polski Południowej”.

W przyszłym roku czeka nas wyjątkowy, bo XX, jubileuszowy, Koncert Noworoczny i już teraz możemy obiecać, że nie zabraknie na nim atrakcji.

W niedzielę, 13 stycznia 2019, wyjątkowo o dwóch różnych porach: o godzinie 16.00 i 19.00, w sali Młodzieżowego Domu Kultury, odbyły się Koncerty Noworoczne, w których uczestniczyło blisko 800 melomanów. Program XVIII edycji tego niezwykłego wydarzenia uświetniła znana i ceniona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod batutą Johanna Kruka. Idealne dopełnienie stanowiły głosy solistów Agaty Savy oraz grupy QuattroVoce w składzie: Anna Schumarina, Liliya Nikitchuk, Serhii Kutepov i Vladislav Tlushch oraz towarzyszący im artyści grupy baletowej.

Ten jedyny w roku koncert wypełniony był, jak zawsze, wyjątkowym repertuarem muzycznym. Wydarzenie otwarte zostało przez wspaniały walc Johanna Strauss’a pt. “Wiedeńska krew”. Wśród zaprezentowanych utworów mieszkańcy mogli usłyszeć zarówno repertuar klasyczny m.in. “Brindisi”, “O sole mio” jak i bardziej rozrywkowy “Besame Mucho” czy “Przetańczyć całą noc”.

Podczas obu koncertów tradycyjnie Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wzniósł toast, składając ze sceny najlepsze życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym.

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 odbył się Koncert Noworoczny, w którym uczestniczyło blisko 1 200 melomanów. Program XVII edycji tego niezwykłego wydarzenia zatytułowany “Grande Amore” uświetniła znana i ceniona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej, pod batutą Woytka Mrozka. Idealne dopełnienie stanowiło czterech młodych muzyków tworzących kwartet tenorów LeonVoci: Nazar Tashyshyn, Roman Chava, Ihor Radvanskyi i Adriy Stetshkyi.

Ten jedyny w roku koncert wypełniony był, jak zawsze, wyjątkowym repertuarem muzycznym. Wydarzenie otwarte zostało przez utwór Johana Strauss’a pt. “Nad pięknym modrym Dunajem”, który wzorem wiedeńskiej tradycji, rozbrzmiał przy prowadzeniu orkiestry przez pierwszego skrzypka. Wśród zaprezentowanych utworów mieszkańcy mogli usłyszeć zarówno repertuar klasyczny – m.in. “Czardasz Monti”, “O sole mio”, jak i bardziej rozrywkowy – “Volare”, “Besame Mucho” czy “My way”.

Pierwsza część koncertu tradycyjnie zakończona została toastem zaintonowanym przez Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, który złożył ze sceny najlepsze życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym. Podczas kolejnych minut koncertu, zarówno lekkość w nawiązaniu kontaktu dyrygenta z widownią oraz otwartość i serdeczność tenorów, zaczarowała zgromadzoną publiczność, która zupełnie nie odczuła upływu trzech godzin.

W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00, w murach jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej miał miejsce Koncert Noworoczny, w którym uczestniczyło ponad tysiąc melomanów. Program tego niezwykłego wydarzenia uświetniła znana i ceniona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego z udziałem utalentowanych solistów, których osiągnięcia uznały najlepsze ośrodki operowe i operetkowe w kraju i za granicą – gościliśmy na scenie Iwonę Sochę wraz z Andrzejem Lampertem, Edytę Krzemień i Damiana Aleksandra.

Ten jedyny w roku koncert wypełniony był, jak zawsze, wyjątkowym repertuarem muzycznym. Przybyłych powitał Zastępca Dyrektora MCKiS ds. Kultury Marek Zdaniukiewicz. Pierwsza część oparta została w głównej mierze na muzyce Johanna’a Strauss’a – można było usłyszeć m. in. słynny “Walc wiedeński” oraz nie mniej słynne arie z “Zemsty Nietoperza”. Tuż przed przerwą Prezydent Miasta Jaworzna Pawła Silberta złożył ze sceny najlepsze życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym.

W drugiej części koncertu, wśród utworów głównie musicalowych, widzowie mieli możliwość usłyszeć piękne duety “Upiór w operze” i “When I fall in love” oraz popularne standardy “New York” i “Memory” z musicalu “Koty”. Wspaniałym zwieńczeniem muzycznej uczty było niezwykle energetyczne wykonanie wielkiego przeboju z musicalu “Grease” – “You are the one that I want”, który poderwał zgromadzoną publiczność do tanecznej zabawy.

XVI Koncert Noworoczny pod każdym względem dostarczył wszystkim przybyłym mnóstwa powodów do zadowolenia. Ze sceny emanowała niesamowita energia, żywiołowość, czar i urok osobisty artystów połączony z umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem. Całość dopełniała – jak zwykle na najwyższym poziomie – aranżacja sceny, budząca zachwyt wśród uczestników tego prestiżowego dorocznego przedsięwzięcia.

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, przy dźwiękach najpiękniejszych utworów literatury operowej i operetkowo-musicalowej blisko 1 200 widzów świętowało początek roku.

Podczas XV Koncertu Noworocznego wystąpiła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, który w przerwach między utworami dodatkowo opowiadał widzom zabawne anegdoty wywołując w ten sposób śmiech i gromkie oklaski na sali. Wśród solistów podziwiać można było Iwonę Handzlik-Rutkowską – niezwykle filigranowa i delikatna kobieta, obdarzona wspaniałym i potężnym głosem. Niemniejsze słowa zachwytu należą się Panom – Łukaszowi Gajowi (tenor) i Adamowi Szerszeniowi (baryton), którzy idealnie dopełnili ten muzyczny wieczór. Niewątpliwie największą i najbardziej wyczekiwaną gwiazdą tego wydarzenia była Małgorzata Walewska – właścicielka najsłynniejszego polskiego mezzosopranu, znana na całym świecie primadonna.

Ten jedyny w roku koncert wypełniony był, jak zawsze, wyjątkowym repertuarem muzycznym. Tym razem w pierwszej części koncertu dominowała muzyka Giuseppe Verdi’ego. Nie zabrakło zatem słynnego “Libiamo” z “Traviaty”, przed którym Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert zaintonował toast, składając ze sceny najlepsze życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym.

W drugiej części koncertu można było usłyszeć takie utwory jak: “Don’t cry for me Argentina” czy “Time to say goodbye”. Łukasz Gaj wykonał również piękną pieśń Rudolfa Sieczyńskiego “Wiedeń, miasto moich marzeń”, w której obok austriackiej stolicy umieścił Jaworzno.

Jubileuszowy Koncert Noworoczny pod względem muzycznym i artystycznym dostarczył melomanom mnóstwo powodów do zadowolenia. Ze sceny emanowała niesamowita energia, żywiołowość, czar i urok osobisty artystów połączony z umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem.

Po raz czternasty Miejskie Centrum Kultury i Sportu zorganizowało Koncert Noworoczny w Hali Widowiskowo-Sportowej, zaaranżowanej na salę koncertową. 18 stycznia 2015 roku przy dźwiękach karnawałowej muzyki blisko 1 000 widzów świętowało początek roku.

W Noworocznym Koncercie po raz pierwszy wystąpiła Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna “Archetti”, rozbudowana do składu symfonicznego. Solistami koncertu byli: Ewa Tracz, Anna Leśniewska i Oskar Jasiński, a całość poprowadził od pulpitu dyrygenckiego Maciej Tomasiewicz.

Ten jedyny w roku koncert wypełniony był, jak zawsze, wyjątkowym repertuarem muzycznym. Tym razem dominowała muzyka Johanna Straussa, ale nie zabrakło arii operetkowych F. Lehara i I. Kalmana oraz piosenek z popularnych musicali. Podobnie, jak w latach ubiegłych publiczność miała okazję posłuchać także fragmentów arcydzieł gatunku operowego, takich jak “Romeo i Julia” czy “Traviata”. Słynne “Libiamo” z “Traviaty” Verdiego śpiewała cała sala, zachęcana już wcześniej przez prowadzącego – Jacka Woleńskiego do wspólnego wykonania refrenu w arii z operetki “Baron Cygański” Straussa – “Wielka sława to żart”. Publiczność chętnie skorzystała z niecodziennej możliwości wokalnego występu z towarzyszeniem orkiestry.

W Koncercie Noworocznym nie mogło również zabraknąć tradycyjnego toastu i życzeń Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, który życzył mieszkańcom: “szczęścia ludzi spełnionych, otoczonych szacunkiem, miłością, przyjaciółmi prawdziwymi i kochającymi rodzinami”.

Koncert pod względem muzycznym i artystycznym dostarczył melomanom wielu powodów do zadowolenia. Ze sceny emanowała młodzieńcza energia, żywiołowość i urok osobisty artystów połączony z umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem.

Mamy nadzieję, że noworoczny wieczór przypadł do gustu naszej wiernej publiczności.

12 stycznia 2014 roku przy wypełnionej po brzegi Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w ramach Koncertu Noworocznego odbył się “Koncert Trzech Polskich Tenorów” z udziałem Dariusza Stachury, Pawła Skałuby i Adama Zdunikowskiego oraz sopranistki Małgorzaty Długosz. Solistom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii z Zabrza pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Repertuar był po części operowy, operetkowy, wodewilowy, a momentami wręcz rozrywkowy. Muzyczne fragmenty oper przeniosły publiczność w elegancki i czarowny świat wielkiej sztuki, melodie neapolitańskie oraz piosenki i przeboje Jana Kiepury ożywiły wspomnienia i wywołały uśmiech na niejednej twarzy. W prawdziwie karnawałowy nastrój wprowadziły wszystkich pieśni latynoskie oraz melodie świata, czyli muzyka ze słynnych musicali i filmów oraz takie wiecznie żywe przeboje jak “Only you” czy “Goodbye my love”. Całość poprowadził z dużym wdziękiem i poczuciem humoru Sławomir Chrzanowski, który sypał, jak z rękawa, anegdotami a jednocześnie z wielkim znawstwem muzycznym zapowiadał wykonywane utwory. Tercet Trzech Polskich Tenorów, który zaczął działalność pod koniec lat 90., jest z całą pewnością wersją najbardziej zbliżoną do oryginału, jaki stworzyli Pavarotti, Domingo i Carreras. Nic więc dziwnego, że polscy śpiewacy od kilkunastu lat z wielkim powodzeniem występują na estradach w Polsce i za granicą. Znakomite głosy, dające się lubić osobowości, urok i czar osobisty, także trafiony dobór utworów zagwarantowały sukces tego wieczoru.

Na koncercie w Jaworznie utalentowani tenorzy zaprezentowali niezwykle bogaty repertuar, a śpiewając w tercecie utwory napisane na śpiew solo, nadali wykonywanym utworom nowego blasku. Ponadto wokaliści tryskali energią i dobrym humorem, zmieniali kostiumy, a orkiestra prowadzona przez Sławomira Chrzanowskiego, dotrzymywała im kroku w jakości wykonań. Kwiatem całego koncertu była jedyna solistka – Małgorzata Długosz, która zarówno w ariach z oper Gounoda i Verdiego, jak i w lżejszym pieśniarskim repertuarze zaprezentowała prawdziwie mistrzowski kunszt wokalny. Koncert pod względem muzycznym i artystycznym dostarczył melomanom wiele powodów do zadowolenia.

W Koncercie Noworocznym nie mogło również zabraknąć tradycyjnego toastu i życzeń. Prezydent Jaworzna Paweł Silbert życzył, aby mieszkańcy pokochali swoje miasto. Tradycyjnym kieliszkiem szampana poczęstowano podczas przerwy w koncercie wszystkich widzów.

Był to wieczór wyjątkowy. Dźwięki radosnej muzyki, chwile wzruszeń i uśmiechów, serdeczne życzenia Prezydenta, a także piękne suknie i kostiumy. Dodatkowym wyróżnikiem tego jedynego w roku koncertu jest zawsze dekoracja. To za jej sprawą zwykle tworzy się niepowtarzalny klimat i szczególna atmosfera. Od kilku lat autorką scenografii jest Małgorzata Pawlik, która projektuje i wykonuje kompleksowo dekorację naszego wnętrza koncertowego.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy postanowili przeżyć razem z nami ten niezwykły noworoczny wieczór, pełen wrażeń, miłych chwil i radosnych muzycznych uniesień.

Relacje video z wybranych edycji Koncertu Noworocznego

Zobacz także: