Project Description

Klub MCKiS “Kasztan” na Jeziorkach

ul. Kasztanowa 30
43 – 600 Jaworzno
tel. 32  616 22 80

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 20.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Kasztan”

W godzinach otwarcia, Klub “Kasztan” zaprasza do codziennego korzystania z gier planszowych, stołów do bilarda i ping-ponga oraz piłkarzyków.

Na przestrzeni całego roku Klub “Kasztan” organizuje cyklicznie:

 • wystawy sztuki amatorskiej,
 • zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacji dla dzieci i młodzieży,
 • imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych np.: Dzień Dziecka, andrzejki, mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet,
 • wyjazdy do teatru i do kina.

Wśród najważniejszych zajęć stałych znajdują się:

Profesjonalnie wyposażona pracownia ceramiki zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą zapoznać się z procesem przemiany gliny w ceramikę. Tu powstają z pasją tworzone rzeźby oraz przedmioty użytkowe, a wypalone w piecu ceramicznym cieszą efektami młodych i nieco starszych artystów. Zajęcia wspomagają rozwój psychoruchowy, rozwijają i kształtują wyobraźnię oraz usprawniają widzenie przestrzenne. Warsztaty poprawiają również rozwój i sprawność dłoni oraz palców. Podczas zajęć z glinianym surowcem uczymy technik lepienia odraz zdobienia, zaznajamiamy z rodzajami mas, a także z procesem technologicznym wypału prac.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 15:00-16.30  (zajęcia dla dzieci do lat 11),
 • wtorki, godz. 18.00-21.00 (zajęcia dla dorosłych),
 • czwartki, godz. 15.00-16.00 (zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat). 

Instruktor: Małgorzata Wosik

Gry planszowe, zabawy zespołowe i integracyjne, piłkarzyki, bilard, tenis stołowy, czyli aktywnie spędzony czas i świetna zabawa dla dzieci i młodzieży!

Instruktor: Małgorzata Wosik

Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, umiejętności manualnych i pasji tworzenia. Dzieci poznają różne techniki plastyczne, kształtują proekologiczną postawę poprzez wykorzystywanie w swej twórczości surowców wtórnych. W czasie przerwy – by urozmaicić zajęcia – prowadzone są zabawy muzyczno-ruchowe.

Instruktor: Kinga Jończyk

Zajęcia w formie tanecznych sesji dla wszystkich, którzy pragną utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji. Zajęcia skierowane do osób dorosłych.

Zajęcia zumby odbywają się w czwartki, godz. 17:00-18.00
Zajęcia fitness odbywają się w czwartki, godz. 18.45-19.45

Instruktor: Renata Palęga

“Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę…”, zajęcia kierowane do dzieci w wieku 6 – 13 lat.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Zajęcia – krepinowe rękodzieło/ kwiaty, bukiety, motywy roślinne/ papierowa wiklina /plecione koszyki, osłonki na doniczki i inne papierowe formy przestrzenne/.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Sztuka przetwarzania. Zajęcia z recyklingu wszystkiego co się da ponownie przetworzyć, użyć, wykorzystać. Sztuka przedmiotów użytkowych oraz sztuka performatywna funkcjonująca jako rzeźba w przestrzeni zamkniętej i plenerowej. Zajęcia dla młodzieży od 11 lat.

Instruktor: Małgorzata Wosik

Zespół funkcjonuje od 1970 roku. Założycielką zespołu była Otylia Odrzywolska, kontynuatorką Felicja Warzecha. Obecnie zespół Jeziorczanki prowadzi Jadwiga Zawisza. Zespół uświetnia imprezy miejskie i dzielnicowe. Jeziorczanki biorą udział w konkursach i przeglądach folklorystycznych. Spośród krajowych imprez tego typu należy wspomnieć: przegląd w Olkuszu, Katowicach, Chorzowie, Wygiełzowie, Mikołowie oraz Mysłowicach. Ponadto corocznie prezentują się na konkursach i w przeglądach miejskich. Zespół może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jedną ze znaczących form uznania dla zespołu był “Order Serca Matki Wsi” przyznany przez Krajowy Związek Rolników i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Instruktor : Janusz Sołtysek

LIPIEC 2021

Klub czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
Akcja letnia odbywa się w godzinach 9.00 – 14.00

TYDZIEŃ Z FILMEM “JAK GWIAZDA”

5 lipca (poniedziałek), godz. 10.00
Dzień organizacyjny, regulamin planu filmowego, kalambury, gry słowne, piosenki ćwiczące dykcję, gry i zabawy plastyczne z filmem poklatkowym
regulaminu oraz zasad uczestnictwa.

6 lipca (wtorek), godz. 10.00
Stare kino, czyli bajki z projektora. Wizyta w muzeum i oglądanie bajek ze starego projektora do slajdów. Filmowe improwizacje, przebieranki.

7 lipca (środa)
Wyjazd do Multikina w Jaworznie – wycieczka płatna. (Dodatkowo jeżeli pozwolą przepisy możliwe zwiedzanie kina od zaplecza).

8 lipca (czwartek)
Przygoda z bajką, czyli wizyta w Akademii Pana Kleksa – wycieczka płatna.

9 lipca (piątek), godz. 10.00
Kręcenie filmu według określonego scenariusza, premiera, odciskanie rąk w gipsie, spacer po czerwonym dywanie.

“AHOJ PRZYGODO!” CZYLI TYDZIEŃ Z PIRATAMI

12 lipca (poniedziałek), godz. 10.00
Kodeks honorowego pirata, konkurencje sportowe, pasowanie na pirata, wybór kapitanów.

13 lipca (wtorek), godz. 10.00
Malowanie pirackich flag na tkaninach, pirackie konkurencje.

13 lipca (wtorek), godz. 12.30 – 14.30
“Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży”
Liczba miejsc ograniczona (prowadzenie i zapisy – Katarzyna Pokuta tel.: 501-205-221)

14 lipca (środa)
Filmowa przygoda czyli wyjazd na film do MBP Jaworzno lub do Muzeum na film o morskiej tematyce (Opcjonalnie wizyta na wodnym placu zabaw przy Galenie).

15 lipca (czwartek), godz. 10.00
Pirackie podchody czyli poszukiwacze przygód i skarbów.

16 lipca (piątek), godz. 9.00-14.00
Piraci przejmują jaworznicki rynek. Nasze łajby – konstrukcje jeżdżących tratew wykonanych i ozdobionych w muzeum przetestujemy na rynku, przebieramy się za piratów, ubieramy drwala w strój piracki.

19-24 lipca – I TURNUS “KOCIOŁ CZAROWNICY” II DRUGI PLENER CERAMICZNY DLA DOROSŁYCH

26 lipca – 6 sierpnia – PRZERWA

Najnowsze informacje z Klubu Kasztan

 • warsztaty-ceramiczne

Kolejne nagrody dla młodych ceramików!

23/04/2021|Klub Kasztan, MCKiS, Warsztaty online|

Następny konkurs został rozstrzygnięty, nie przerywając pasma sukcesów z zakresu ceramiki. I tym razem prace naszych miłośników lepienia, uczęszczających na zajęcia ceramiczne online prowadzone przez instruktorkę ceramiki Małgorzatę Wosik z Klubu Kasztan, zostały zauważone. To [...]

 • garncarstwo

Mamy to!

09/04/2021|Klub Kasztan, Klub Niko, MCKiS, Warsztaty online|

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ziemia jest jedna" 2021 o tematyce wodnej: LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO rozstrzygnięty. Nie kryjemy entuzjazmu i radości, gdyż wszystkie prace ceramiczne przez nas wysłane zostały nagrodzone. Organizatorem przedsięwzięcia jest wrocławski MDK Śródmieście. [...]

 • teatrzyk-lalkowy

Zapraszamy na zajęcia! Każdy znajdzie coś dla siebie

24/01/2021|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Strażak, Klub Wega, MCKiS, W dzielnicach, Warsztaty online, Wydarzenia|

Po feriach uczniowie wrócili do nauki, a w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ruszyły zajęcia dodatkowe. Wciąż odbywają się w sieci, ale wybór jest naprawdę duży. Z powodu pandemicznych ograniczeń ferie w tym roku [...]

 • rękodzieło

Artyści amatorzy prezentują

25/08/2020|Klub Kasztan, Klub Niko, MCKiS, Puls Jaworzna|

W byczyńskim klubie Niko trwa wystawa prac autorów Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Zobaczyć można najciekawsze dzieła, jakie powstały podczas zajęć i warsztatów, które regularnie odbywają się w klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Ta ekspozycja to [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno