Project Description

Klub MCKiS “Gigant”

ul. Granitowa 3
43–600 Jaworzno
tel. 32 616 55 61

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaworzno.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 – 17.00
wtorek 13.00 – 19.00
środa 13.00 – 20.00
czwartek 13.00 – 19.00
piątek 11.00 – 17.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Gigant”

W godzinach otwarcia, Klub “Gigant” zaprasza do skorzystania z gier planszowych, stołu do ping-ponga i piłkarzyków. W placówce organizowane są różnorodne imprezy okolicznościowe na potrzeby lokalnej społeczności. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Sztuki plastyczne i rękodzielnicze doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i otwarcia na świat. Ich podstawą są przeróżne działania przynoszące dziecku radość poprzez kontakt z różnorodnym materiałem oraz proces tworzenia, a w nim: oglądanie, dotykanie, manipulowanie, itp. Na zajęciach dzieci w wieku od 5 do 8 lat wyrażają same siebie, wykazują inicjatywę, rozwijają własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabierają także umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do samodzielnej pracy.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.00 – 17.00.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Nowa oferta Klubu Gigant kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 13 lat. Zajęcia mają za zadanie rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, sprawności manualnej uczestników. Kształtują poczucie estetyki i dobrego smaku, uczą cierpliwości i staranności, ale przede wszystkim dają dużo radości podczas pracy twórczej. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne techniki rękodzieła i sposoby ich wykorzystywania w codziennym życiu. Program jest dostosowany do stopnia zaawansowania i indywidualnych możliwości uczestnika.

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla dzieci od 6 do 9 roku życia, a ich tematyka ściśle związana jest ze zmieniającymi się porami roku i świętami okolicznościowymi. Podczas nich będziemy wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne i eksperymentować z materiałami i narzędziami do artystycznej ekspresji.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 15.30 – 17.00.

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Otwarte warsztaty recyklingu dla seniorów. Tematyka zajęć opiera się o bieżące święta kalendarzowe oraz zmieniające się pory roku.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 16.00 – 17.30

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

/fusion_toggle]

Otwarte warsztaty recyklingu dla seniorów.

Zajęcia odbywają się w piątki, godz. 11.00 – 13.00

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Artystyczną propozycją dla osób dorosłych jest zespół wokalno-instrumentalny “Giga Nutki”. Grupa ta skupia ludzi kochających śpiew, muzykę i dobrą zabawę, a swój dorobek artystyczny, szlifowany pod okiem instruktora Bernadety Zapały, prezentuje na miejskich konkursach, imprezach plenerowych i okolicznościowych.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Zajęcia odbywają się:

 • we wtorki, godz. 17.00 – 20.00 – zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym
 • w czwartki, godz. 13.00 – 14.00 (dzieci, młodzież i dorośli) – Klub “Gigant”

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia oparte o cieszącą się największą popularnością formę rekreacji jaką jest Nordic Walking. Ma ona niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn do uczestnictwa we wspólnych treningach, na których dowiesz się jak prawidłowo maszerować z kijkami.

Instruktor: Judyta Fidzińska

“Super Spalanie” to kontynuacja treningów z cyklu “Piękna sylwetka”. Mają one na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz utratę wagi. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z motywacją. Dzięki tym zajęciom można poprawić swoje samopoczucie i aktywnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Instruktor: Judyta Fidzińska

Zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym.

Warsztaty taneczne – Grupa Mini-STARS

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku 6-7 lat. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop i breakdance.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 16.00 – 17.00.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa STARS-JUNIOR

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip-hop i breakdance.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 18.00-19.30.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa STARS INSIDE

Warsztaty dla młodzieży w wieku 11-18 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności i zdolności w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 17.00 – 18.30.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa ANGELS SQUAD

Warsztaty dla dorosłych chcących spróbować swoich sił w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop i dancehall.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18.00 – 19.30.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym.

Zajęcia fitness skierowane do Seniorów. W trakcie zajęć pracują różne partie ciała, co pozwala dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką.

Zajęcia odbywają się on-line w poniedziałki, godz. 10.00 – 11.00 (https://www.facebook.com/hala.sportowa.rekreacja.mckis.jaworzno/).

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

WRZESIEŃ 2021

Klub czynny wg miesięcznego harmonogramu tygodniowego

4-5 września
15 Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble turniej rankingowy PFS (Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS).

Proponowane zajęcia od października (zapisy od września w godzinach otwarcia placówki):

Poniedziałki

 •  GIGANTyczna ceramika dla dzieci (płatne, obowiązują zapisy)

 Środy

 • zajęcia scrabble (bezpłatne, obowiązują zapisy)
 • fitness w koronie (płatne, obowiązują zapisy)

Zajęcia odbywające się w hali sportowej na Osiedlu Stałym:

Stałe zajęcia klubowe odbywają się według harmonogramu
Proponowane zajęcia od października (zapisy od września w godzinach otwarcia placówki):

Poniedziałki

 •  Zajęcia taneczne (grupa zorganizowana, płatne, obowiązują zapisy)

Środy

 •  Zajęcia taneczne (grupa zorganizowana, płatne, obowiązują zapisy)

Czwartki

 • Zajęcia taneczne (grupa zorganizowana, płatne, obowiązują zapisy)

Najnowsze informacje z Klubu Gigant

 • teatrzyk-lalkowy

Zapraszamy na zajęcia! Każdy znajdzie coś dla siebie

24/01/2021|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Strażak, Klub Wega, MCKiS, W dzielnicach, Warsztaty online, Wydarzenia|

Po feriach uczniowie wrócili do nauki, a w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ruszyły zajęcia dodatkowe. Wciąż odbywają się w sieci, ale wybór jest naprawdę duży. Z powodu pandemicznych ograniczeń ferie w tym roku [...]

 • maraton-fitness

Zapraszamy na III edycję Maratonu fitness FIT&FUN

17/09/2020|Klub Gigant, MCKiS, Rekreacja|

Zapraszamy na III edycję Maratonu fitness FIT&FUN już 3 października. W tym roku sety poprowadzą: Judyta Fidzińska – instruktor fitness MCKiS Małgorzata Czerwonka – trener personalny zajmujący się terapią ruchem, instruktor fitness VIA SPORT Agnieszka [...]

 • akcja-lato

Akcja lato – znamy już sierpniowe plany placówek!

21/07/2020|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Wega, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|

Pierwszy miesiąc wakacji już dobiega końca. W lipcu dzieci spędzające lato w mieście mogły skorzystać z wielu atrakcji proponowanych przez placówki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Były więc zajęcia plastyczne, piesze wycieczki, warsztaty wokalno-teatralne, tygodnie [...]

 • ara

ARA, czyli Amatorski Ruch Artystyczny!

21/07/2020|Klub Gigant, Klub Niko, MCKiS, Wydarzenia|

Już 10 sierpnia startuje ARA, czyli Amatorski Ruch Artystyczny! Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę, która raz w tygodniu będzie zmieniała swoją odsłonę. Zakończy się finisażem na początku września, by płynnie przejść do naszych zajęć [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno