Gimnastyka artystyczna

Sekcja Gimnastyki Artystycznej przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie powstała we wrześniu 2003 roku. Do sekcji trafiają dziewczynki w wieku od 4 do 6 lat, jednak treningi kontynuują także starsze zawodniczki, które chcą kontynuować swoją karierę gimnastyczną. Na przestrzeni lat nasze gimnastyczki miały szansę prezentować swoje umiejętności na szeregu turniejów ogólnopolskich oraz międzynarodowych, z których nierzadko przywoziły medale i puchary.

Gimnastyka artystyczna polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych bez przyboru lub z piłką, wstążką, obręczą, skakanką czy parą maczug. Gimnastyczki, oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej, ćwiczą też taniec.

Gimnastyka artystyczna, która jest dyscypliną olimpijską, doskonale rozwija koordynację i pamięć ruchową, estetykę ruchu, odporność psychiczną, muzykalność, umiejętność koncentracji i podzielność uwagi. Program zajęć obejmujący ćwiczenia zawierające różnorodne elementy taneczno-rytmiczne rozwija estetyczną harmonię ruchu ciała.

Treningi sekcji Gimnastyki artystycznej

Dzień Miejsce Godziny
Poniedziałek ZSO, ul. Towarowa 61 16.15 – 19.15
Wtorek Klub “Niko” Byczyna, ul. Na Stoku 14 15.30 – 18.30
 Środa  Klub “Niko” Byczyna, ul. Na Stoku 14 15.00 – 17.30
Czwartek ZSO, ul. Towarowa 61 16.00 – 19.00
Piątek Klub “Niko” Byczyna, ul. Na Stoku 14 15.00 – 18.00

Trenerzy sekcji:

  • Alina Dulęba

  • Liliana Kuba

Kontakt:

Sekcje sportowe MCKiS Jaworzno