Po przerwie świąteczno – noworocznej drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu wrócili na parkiet i nie był to powrót udany. Podopieczni Tomasza Wątorka na własnym boisku musieli bowiem uznać wyższość zespołu UMKS Kęczanin Kęty i była to pierwsza porażka naszego zespołu w bieżącym sezonie ligowym. W meczu rozgrywanym w sobotę 8 stycznia br., jaworznianie prowadzili już 2 – 0 w setach i nic nie wskazywało, że w kolejnych trzech odsłonach okażą się słabszą drużyną. A jednak przyjezdni z Kęt wyciągnęli wnioski z dwóch, pierwszych przegranych setów i nie zamierzali wyjechać z Jaworzna bez punktu o tym świadczy końcowy wynik sobotniego starcia. Goście z Kęt wykorzystali swoją szansę i wypunktowali zbyt pewnie czujących się po dwóch wygranych setach jaworznian. W secie trzecim, czwartym i decydującym o zwycięstwie secie piątym Kęczanin był zespołem lepszym od lidera grupy 4 i wygrywał 25 – 22, 25 – 23 i 15 – 12.

Ostatecznie nasza drużyna przegrała i nie ma już w 2 lidze mężczyzn zespołu niepokonanego. Siatkarze MCKiS wciąż pozostają liderem grupy 4 z dorobkiem 45 punktów i wyprzedzają o sześć „oczek” drugi w ligowej tabeli zespół MKS Andrychów. Trzecia w tabeli drużyna Karpat z Krosna traci do lidera 11 punktów.

I to właśnie w Krośnie swój, kolejny ligowy pojedynek stoczą nasi siatkarze. Jaworznianie w Krośnie zagrają już w najbliższą sobotę 15 stycznia, a spotkanie w hali MOSiR przy ulicy Legionów rozpocznie się o godzinie 15.00

08.01.2022 r.
MCKiS Jaworzno – UMKS Kęczanin Kęty 2 – 3 ( 25 – 23, 25 – 21, 22 – 25, 23 – 25, 12 – 15 )