Nie takiego startu II rundy play-off spodziewali się podopieczni Przemysława Bilińskiego. W minioną sobotę koszykarze MCKiS Jaworzno wysoko przegrali wyjazdowe spotkanie z KS Sudety Jelenia Góra 65:91.

Dużo fizycznej walki podkoszowej, efektowne akcje dwójkowe i kontry kończone wsadami, to wszystko mogła obserwować licznie zgromadzona publiczność w jeleniogórskiej hali. Niestety przy takim stylu gry tylko przez dwie kwarty jaworznianie byli w stanie dotrzymać kroku miejscowym.

Na przerwę gospodarze schodzili z 5-punktową zaliczką (44:39), druga połowa zapowiadała się więc bardzo emocjonująco. Na nieszczęście jaworznian Sudety włączyły piąty bieg i nie zredukowały go już do końca meczu. W szeregach Jaworzna tryby całkowicie się zacięły. Błędy w obronie po profesorsku wykorzystywali gospodarze, a chaotyczne ataki nie przynosiły Sokołom upragnionych punktów. Miejscowi całkowicie zdominowali parkiet wygrywając drugą połowę 47:26 i całe spotkanie 91:65.

KS Sudety Jelenia Góra – MCKiS Jaworzno 91:65 (23:17; 21:22; 26:15; 21:11)

MCKiS Jaworzno: Lemański – 15(3×3); Grochowski – 13(3×3); Brzozowski – 8(2×3); Boryka – 6; Cepuchowicz – 6(1×3); Dąbek – 5; Roszkowski – 5; Cierniecki – 3; Goldammer – 2; Dusiło – 2.

Czasu na odpoczynek i wyciągnięcie wniosków przed drugim spotkaniem nie ma za wiele, ale zawodnicy MCKiSu nie raz już pokazali, że w koszykówkę grać potrafią i nigdy łatwo się nie poddają, dlatego w najbliższą sobotę można się spodziewać arcyciekawego meczu.

Na drugie spotkanie tej serii zapraszamy w sobotę – 13 kwietnia – na godz. 17.00, do Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Wstęp wolny.