Miłośnicy kajakarstwa znowu spotkają się na terenie OWR Sosina na szóstej edycji Regat Kajakowych organizowanych pod honorowym patronatem prezydenta naszego miasta. W tym roku impreza odbędzie się 22 września. Ruszyły zapisy w formie elektronicznej na stronie www.mckis.jaw.pl.

Cieszy mnie, że Regaty Kajakowe na Sosinie wzbudzają duże zainteresowanie zawodników niemal z całej Polski. Pamiętam, że dwa lata temu kajakarze z Wrocławia zdecydowali się na przyjazd do Jaworzna, mimo że u siebie mieli jakiś ważny jubileusz. To świetna promocja naszego miasta i Sosiny. Przy okazji regat zachęcamy uczestników, by powrócili w to samo miejsce, bo przecież wiemy o tym, że atrakcyjność Sosiny po zakończeniu jej rewitalizacji jeszcze wzrośnie – zaznacza Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna.

Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia ok. 6 km. Wspólny start z przystani w Ośrodku Wypoczynkowym DB Cargo SA zaplanowany jest na 12.00. Biuro zawodów na terenie ośrodka czynne będzie w godz. od 10.00 do 11.30. Organizator, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, zapewni uczestnikom nieodpłatnie 30 kajaków dwuosobowych i 20 jednoosobowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie będzie możliwości skorzystania ze swojego sprzętu – będzie można płynąć tylko kajakami organizatora.

Chętni nie powinni zwlekać ze zgłoszeniem do 20 września, kiedy mija termin, bo im szybsza rejestracja, tym większa szansa startu. Co ważne, za udział w jaworznickich regatach nie będzie pobierana żadna opłata. Wszelkich dodatkowych informacji należy szukać na stronie internetowej MCKiS oraz w jego Dziale Sportu.

Tekst: DL

Zobacz także: