Podczas tegorocznych wakacji dzieci z Klubu “Gigant” kilkakrotnie odwiedziły gospodarstwa agroturystyczne, gdzie mogły podejrzeć życie na wsi, a także posmakować wiejskich produktów. W Przybynowie koło Żarek ,w agrogospodarstwie “Pod Skałką”, wzięły udział w warsztatach zatytułowanych: “Skąd się bierze mleko”, podczas których miały okazję wydoić krowę, zrobić masło oraz zwiedzić tamtejszy zwierzyniec.

W zagrodzie “Niezłe Ziółka” podopieczni Klubu mieli możliwość obcować z przyrodą oraz zwierzętami. Zagrodę zamieszkiwały owieczki, króliki, kurki oraz przepiórki. Pachnące kwiaty i zioła były dopełnieniem sielskiego klimatu. Zwieńczeniem wizyty było sadzenie mięty w doniczkach.

Trzecim gospodarstwem, które odwiedziły dzieci była “Zagroda Zosia” w Bieruniu. Tam czekały na nich między innymi strusie, indyki, perliczki, baranki oraz bocian. Nie zabrakło też swojskich smaków, bowiem dzieci mogły zasiąść przy obficie zastawionym wiejskim stole, na którym znajdowało się masło, twaróg, miód, konfitura oraz chrupiące pieczywo.

Podopieczni Klubu mieli również okazję odwiedzić Klub “Kasztan”, w którym zostały zorganizowane warsztaty ceramiczne, w trakcie których wykonywali miseczki. Nie zabrakło również ruchu, bowiem w przerwach dzieci wykorzystały czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Za sprawą animatorów z sali zabaw “Kosmos” dzieci wzięły udział w zawodach przeciągania liny oraz innych konkurencjach sportowe.  Nie zabrakło też rywalizacji (zdrowej!) i świetnej zabawy w kręgielni “Grawitacja”, gdzie przez dwie godziny uczestnicy mogli szlifować umiejętność prawidłowych rzutów kulą. Również podczas “Sportowych zmagań” dzieci miały okazję wykazać się w konkurencjach wymagających zwinności i szybkości. Były również wyjścia na krytą pływalnię, gdzie dzieci z chęcią korzystały ze zjeżdżalni i innych atrakcji. 

W lipcu dzieci miały okazję również dwukrotnie zasiąść w wygodnych fotelach Multikina, z zaciekawieniem uczestnicząc w premierach filmów: “Młody Geniusz i kłopotliwe wynalazki” oraz “Król Lew”.

“Owadzi taniec” – pod taką nazwą zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne. Podczas prelekcji, odbywającej się w Klubie “Strażak”, prezentowane były owady tropikalne i nie tylko! Wszystkie okazy można było oglądać z bliska, a niektóre nawet dotknąć. O każdym z nich można było dowiedzieć się wielu ciekawostek, które były przekazywane w wyjątkowo humorystyczny sposób.

Lipiec w naszym klubie był bardzo atrakcyjny. Głównie za sprawą ciekawych wycieczek i prelekcji, w których brało udział do 20 uczestników każdego dnia. Nie zabrakło również zajęć dla młodzieży oraz dorosłych. Kto lubi aktywnie żyć mógł pozostać “W formie” za sprawą treningów fitness, które były realizowane w kameralnych grupach. Odbyły się także “Gigantyczne Scrabble”, w których wzięli udział podopieczni z programu Kompas realizowanego przez MOPS w Jaworznie – mówi Halina Siodłak z Klubu “Gigant”.