Znamy już wyniki ostatniego z jubileuszowego cyklu konkursów organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. W ramach konkursowych zmagań jaworznianie sfotografowali najpiękniejsze punkty naszego miasta. Na zdjęciach uchwycili piękno zarówno ścisłego centrum miasta, jak i jego dzikich zakątków. Wybór najpiękniejszej fotografii nie był łatwy.

Zdjęcia nadesłane w ramach konkursu „OBIEKTYWne Jaworzno” są naprawdę piękne. Autorzy świetnie pokazali piękno i charakter Jaworzna – wspomina Barbara Halaś, kierownik działu kultury w Miejskim Centrum Kultury i Sportu oraz przewodnicząca konkursowego jury.

Pierwsze miejsce jurorzy przyznali fotografii wykonanej przez Miłosza Lowera. Na zdjęciu wykonanym przy wykorzystaniu drona widać urokliwy krajobraz Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Tarka. Miejsce drugie w fotograficznym konkursie MCKiS zajął Tomasz Chrzan. Autor w niezwykle interesujący sposób pokazał na swoim zdjęciu, jak w Jaworznie historia i tradycja przenika się z nowoczesnością. Na nagrodzonej fotografii widać odbicie zabytkowego budynku Sokoła (dziś to główna siedziba ATElier Kultury, która mieści się przy ul. Mickiewicza 2) w nowoczesnej elewacji Hali Widowiskowo-Sportowej. Miejsce trzecie jurorzy przyznali Aleksandrze Urbanik. Na zdjęciu, którego jest autorką, widać Tarkę, ale w letniej, bardzo zielonej odsłonie.

Drugie miejsce | fot. Tomasz Chrzan

Trzecie miejsce | fot. Aleksandra Urbanik

Konkurs fotograficzny „OBIEKTYWne Jaworzno” był trzecim z jubileuszowego cyklu. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zorganizowało zmagania z okazji 120. rocznicy nadania Jaworznu praw miejskich. Poza konkursem fotograficznym odbył się również muzyczny „Dziś są twoje urodziny” oraz filmowy – pod hasłem „Filmowy spacer po Jaworznie”.

Grażyna Dębała

Pierwsze miejsce | fot. Miłosz Lower