Trzynasty zespół w ligowej tabeli TS Volley Rybnik, w meczu 23 kolejki spotkań drugoligowych zmagań w grupie 4 sprawił duże problemy liderowi, drużynie MCKiS Jaworzno. Rybniczanie na własnym boisku tanio skóry nie sprzedali i byli blisko sprawienia niespodzianki w meczu rozgrywanym w sobotę 12 marca. Po trzech setach sobotniego spotkania gospodarze prowadzili z podopiecznymi Tomasza Wątorka 2 – 1 i byli na najlepszej drodze do zainkasowania trzech punktów. Jaworznianie przebudzili się jednak w dwóch kolejnych partiach wygrywając czwartą odsłonę 25 – 11 i decydującego o zwycięstwie piątego seta 15 – 12. Podział punktów w Rybniku to bez wątpienia sukces broniącego się przed spadkiem zespołu TS Volley.

W meczu 24 serii spotkań nasi siatkarze podejmować będą na własnym parkiecie dziewiąty w ligowej tabeli zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Mecz w hali widowiskowo – sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 odbędzie się w najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 17.00.

12.03.2022 r.
TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno 2 – 3 ( 25 – 18, 24 – 26, 25 – 21, 11 – 25, 12 – 15 )