W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo 2 ligi – Grupa 4 siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu pokonali na wyjeździe drużynę UMKS Kęczanin Kęty 3 – 2.

Po dwóch pierwszych setach sobotniego meczu wszystko wskazywało na to, że podopieczni Tomasza Wątorka zainkasują trzy punkty i odniosą kolejne zwycięstwo bez straty seta. W secie pierwszym i drugim jaworznianie zwyciężali 25 – 23 i 25 – 22. Boiskowe wydarzenia w dwóch kolejnych odsłonach nie potoczyły się jednak po myśli naszego zespołu. Gospodarze nie zamierzali bowiem składać broni i wygrali seta numer trzy 25 – 23 i seta numer cztery 29 – 27. W decydującej o zwycięstwie piątej partii nasza drużyna nie pozostawiła gospodarzom żadnych złudzeń wygrywając pewnie 15 – 7.

Po tym zwycięstwie jaworznianie mają na swoim koncie osiem punktów plasując się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

W sobotę 16 października br., w meczu czwartej kolejki podopieczni Wątorka na własnym boisku podejmować będą lidera Grupy 4 zespół Karpaty Krosno – Glass – KPU w Krośnie. Nasz najbliższy rywal w trzech rozegranych do tej pory spotkaniach nie stracił jeszcze seta i z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w grupie.

Początek meczu w hali widowiskowo – sportowej MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej 80 o godzinie 17.00.

A już w najbliższą środę 13 października jaworznianie zagrają na wyjeździe mecz w ramach 2 rundy Pucharu Polski z WKS Wieluń.

UMKS Kęczanin Kęty – MCKiS Jaworzno 2 – 3 ( 23 – 25, 22 – 25, 25 – 23, 29 – 27, 7 – 15 )