Drogowcy rozpoczęli prace na ulicy Podwale. Przebudowa potrwa do 22 grudnia. W efekcie poprawi się bezpieczeństwo, będzie lepsze oświetlenie i więcej miejsc postojowych.

Prowadzone roboty wiążą się ze sporymi zmianami dla kierowców i pasażerów jaworznickiego PKM Od tygodnia zamknięta jest ulica Podwale od skrzyżowania z ulicą 3 Maja. Utrudnienia kierowcy spotkają też na 11 Listopada, gdzie ruch odbywa się jedną połową jezdni.

Na czas przebudowy drogi zmiany wprowadza też organizator transportu miejskiego. Od wczoraj, 22 sierpnia, z obsługi całkowicie wyłączone zostały przystanki Podwale i Podwale Liceum. W zamian za to uruchomiono przystanki zastępcze, Broniewskiego, który położony jest przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Paderewskiego oraz przystanek Paderewskiego na ul. Paderewskiego, przy skrzyżowanie z ulicą Boczną. Przystanek Podwale Liceum będzie się mieścił na ul. 11 Listopada, przy skrzyżowaniu z ulicą Podwale. Dodatkowy przystanek będzie też działał na ul. Świętego Wojciecha w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Podwale. Obsługiwany będzie przez linie 304, 326, 368 i 390. Ostatni tymczasowy przystanek – Gigant Bogusławskiego Przychodnia zlokalizowany jest po wschodniej stronie ulicy Bogusławskiego.

Na czas przebudowy ulicy Podwale PKM wprowadza też objazdy na liniach N1, N2, 303, 319, 370 i 374. Z przebiegiem zmienionych tymczasowo tras zapoznać się można na stronie internetowej jaworznickiego przewoźnika (www.pkm.jaworzno.pl).

Pasażerów wsiadających na przystanku Podwale 11 Listopada bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W czasie objazdu autobusy kursować będą w odwrotnych kierunkach niż zwykle – ostrzega Maciej Zaremba, rzecznik PKM Jaworzno.

Warto cierpliwie poczekać na zmiany, jakie wprowadzą drogowcy. Po przebudowie będzie bezpieczniej. Droga zostanie zwężona, by kierowcy nie rozpędzali się nadmiernie i lepiej oświetlona. Przejścia dla pieszych będą wyniesione, przybędzie miejsc parkingowych.

Tekst: GD