Kończący się rok kulturalny 2018/2019 był niezwykle bogaty, biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia i imprezy zorganizowane przez Klub, ale również zajęcia stałe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego.

Największą frekwencją cieszyła się grupa treningowa pod nazwą “Waga w dół”. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Na treningach panie wylewały siódme poty oraz pracowały nad świadomością swojego ciała, tak by wykonywać ćwiczenia bezpiecznie. Kolejne zajęcia, prowadzone również przez instruktorkę Judytę Fidzińską, nosiły nazwę “Roztańczeni”. Uczestnicy tych zajęć uczyli się prostych układów tanecznych ,bazujących na krokach zaczerpniętych z tańców latynoamerykańskich oraz fitnessu. Grupa miała okazję zaprezentować kilka układów podczas festynów organizowanych przez MCKiS.

W tym roku do działającego pod czujnym okiem instruktor Wiesławy Rączki dziecięcego zespołu ludowego “Raz na ludowo” dołączyła skrzypaczka Paulina, dzięki której skład akompaniatorów jest pełniejszy, a brzmienie bardziej wyraziste. Wspólnie z zespołem śpiewaczym “Dąbrowianki” dzieci uczestniczyły w wiosennej biesiadzie zespołów oraz festynie parafialnym w dzielnicy Dąbrowa Narodowa, oraz w przeglądzie zespołów śpiewaczych – RegionALE.

Na zajęciach “Kabaretoniku” grupa przygotowywała trzecią część spektaklu „W poczekalni przeżycia” pod tytułem “Wyjazd z Wigorem”, który podczas swej premiery wzbudzał salwy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności. Nową propozycją Klubu “Strażak” jest cykl spotkań “Wieczór z Seniorem”, podczas których zaproszeni goście oraz przybyli seniorzy dzielili się swoimi poradami, chwalili osiągnięciami, a także wspominali młode lata i porównywali do czasów współczesnych. Wachlarz tematyki spotkań był niezwykle szeroki. Nawiązywał zarówno do aktualnych tematów społecznych, jak i do kalendarium świąt i tradycji współczesnego świata.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kulturalnym wszystkie nasze propozycje będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy!

Zobacz także: