W czwartek – 6 czerwca – w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym odbył się ostatni piąty turniej tegorocznego sezonu Ligi Minisiatkówki Klas Sportowych Dziewcząt. Ponownie do rywalizacji przystąpiły zawodniczki z klas sportowych czwartych, piątych oraz szóstych, reprezentujące cztery jaworznickie szkoły: SP 5, SP 7, SP 10 i SP 16.

O godzinie 9.00 swoje zmagania rozpoczęły zawodniczki klas czwartych, które walczyły w “dwójkach”, a do turnieju przystąpiło 12 drużyn. Z trzech grup eliminacyjnych, w których znajdowały się cztery zespoły do grupy finałowej (o miejsca 1-4) awansowały najlepsze zespoły oraz najlepsza drużyna z miejsc drugich. Pozostałe zespoły walczyły o miejsca 5-8, 9-12 w zależności od miejsc zajętych w grupach eliminacyjnych. Po zaciętych meczach w fazie finałowej zwycięstwo odniosły zawodniczki z pierwszej drużyny SP 5. Drugą lokatę zajęły ich koleżanki z drugiej drużyny, a na najniższym stopniu podium stanął zespół SP 7 I. Tuż za strefą medalową znalazły się reprezentantki SP 16 I.

Równo o 11.00 na parkiet wybiegły zawodniczki klas piątych, które rywalizowały w “trójkach”. W turnieju wzięło udział 11 drużyn (po 3 drużyny z SP 5, SP 7, SP 16 oraz dwie z SP 10). Dziewczyny grały w trzech trzyzespołowych grupach, systemem każdy z każdym oraz jednej dwuzespołowej. Do grupy finałowej trafiły najlepsze zespoły z każdej grupy, pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-8 i 9-11, w zależności od miejsc zajętych w grupach eliminacyjnych. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna SP 7 I, stopień niżej stanęły zawodniczki SP 16 I. Miejsce trzecie należało do SP 5 I, a tuż za podium znalazły się reprezentantki SP 10 I.

Na koniec zmagania rozpoczęły klasy szóste, które tradycyjnie już rywalizowały w “czwórkach”. Do turnieju zgłoszono 8 ekip, po 2 drużyny z każdej ze szkół. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach po 4 zespoły, systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy walczyły o miejsca 1-4, natomiast pozostałe zespoły o miejsca 5-8. Zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej odniosły zawodniczki SP 16 I, drugie miejsce zajęły dziewczyny z SP 7 I, a na trzecim miejscu ukończyły turniej reprezentantki SP 5 I. Czwarte miejsce przypadło SP 16 II.

Nagrody dla najlepszych zespołów

Po zliczeniu wszystkich wyników z pięciu turniejów organizatorzy wyłonili po trzy najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej. W klasach czwartych najlepsze okazały się reprezentantki pierwszego zespołu SP 5. Drugie miejsce zajął zespół SP 16 I, a na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z SP 5 III. W klasach 5 statecznie na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna SP 7 I, stopień niżej stanęły zawodniczki SP 16 I. Miejsce trzecie należało do SP 5 I. Zwycięstwo w najstarszej kategorii wiekowej odniosły zawodniczki SP 7 I, drugie miejsce zajęły dziewczyny z SP 16 I, a na trzecim miejscu ukończyły turniej reprezentantki SP 10 I. Na zwycięzców czekały nagrody, pamiątkowy dyplom oraz medal. Prowadzona była również klasyfikacja generalna szkół, w której najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5. Tuż za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 16, a poza podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 10. Organizator przewidział dyplomy, puchary oraz sprzęt sportowy dla wszystkich startujących szkół w lidze.