1 lipca jaworznickie instytucje wystartowały z wakacyjną akcją letnią. Oferta dla młodych jaworznian jak co roku jest bezpieczna, atrakcyjna i ciekawa, a wiele zajęć niezwykle pożytecznych. Zaplanowano m.in. wycieczki autokarowe i do Multikina z klubami MCKiS, biblioteczne podróże, wędkowanie z Archetti, warsztaty fotograficzne w Klubie Relax. Obiekty sportowe też zapraszają. My tymczasem, tradycyjnie już, podpatrujemy lato w mieście.

Włoskie smaki

Prawdziwą furorę zrobiły warsztaty pieczenia pizzy we wspólnocie Betlejem, do której udały się dzieci spędzające lato w Klubie “Strażak”. Samodzielne przygotowanie ciasta, wybór składników i obserwowanie procesu wypiekania, sprawiły, że placek smakował jeszcze lepiej. Jednak to nie koniec apetycznych przygód ze “Strażakiem”! Już 9 lipca dzieci pojadą na wycieczkę do Przybynowa, gdzie w agrogospodarstwie “Pod Skałką” będą mogły skosztować rozmaitych produktów wyrabianych z mleka i poznają proces jego powstawania.

Tańce, śpiewy

Klub “Podłęże” w lipcu postawił na dużą dozę muzyki. Oprócz zajęć wokalno-teatralnych, które odbywają się w klubie w każdą środę o 11.00, instruktorki proponują również warsztaty “Roztańczone lato”.

Warsztaty są otwarte i bezpłatne. Potrzebny jest jedynie wygodny strój i dobre obuwie – mówi Aneta Szczyrzyca, instruktor MCKiS.

Pierwsze zajęcia właśnie się odbyły, a kolejne – 24 lipca, a w międzyczasie można skorzystać z wielu innych atrakcji proponowanych przez klub.

Kreatywne wariacje

Zajęcia plastyczne zainaugurowały akcję letnią w Klubie „Szczak”. Pejzaże wykonane przy pomocy papieru toaletowego dostarczyły najmłodszym mnóstwo uciechy.

Takie zabawy rozwijają kreatywność i pomysłowość, doskonale dowodzą, że można stworzyć coś ciekawego z przedmiotów codziennego użytku. Jeżeli już jesteśmy przy kreatywności, to w środę mieliśmy “Dzień kreatywnego myślenia”, czyli logiczne zadania, zagadki i rozmaite konkursy. Zaś w przyszłym tygodniu zaplanowaliśmy wycieczkę do Etno-Jury w Żarkach – mówi Anita Mika, instruktor MCKiS.

Klubowe szycie

Wakacje w Klubie “Pod Skałką” rozpoczęły się od zabaw integracyjnych, które szybko przełamały pierwsze lody, a po dniu zapoznawczym dzieci szybko i niezwykle chętnie przystąpiły do warsztatów.

Dzisiaj drugi dzień naszych wakacyjnych zabaw i szyjemy fartuszki. Te z pewnością przydadzą się podczas kolejnych zajęć, na których zrobimy kolorową i zdrową sałatkę – mówi Agata Woszczyna, instruktor MCKiS.

W tym miesiącu dzieci udadzą się do GEOsfery, pojadą do kina, a także wezmą udział w rozmaitych zajęciach plastycznych i licznych konkursach.

Przygoda w GEOsferze

Dom Kultury w Szczakowej zaplanował pierwszy miesiąc wakacji tak, by każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego. Zaplanowano wiele wyjść, wycieczkę autokarową, wyjazd do kina i liczne warsztaty, np. w lubianej przez dzieci GEOsoferze. Właśnie tam odbyła się już gra terenowa “Obserwatorzy przyrody”.

Dzieci nie tylko spędzają czas na świeżym powietrzu, ale też uczą się logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek. Na pewno skorzystają z warsztatów przyrodniczo-plastycznych i botanicznych – mówi Angelina Więckowska, instruktor MCKiS.

Tekst: MK

 

Zobacz także: