Koszykarze MCKiS-u uradowali kibiców wysoką wygraną z KS Pogoń Ruda Śląska 102:69 i ochłodzili nastroje porażką 79:85 z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

W minioną środę nasi zawodnicy pojechali do Rudy Śląskiej, gdzie zmierzyli się z drużyną zajmującą 6. miejsce w tabeli. Lepiej zaczęli gospodarze i po kilku minutach gry Pogoń prowadziła 6:0, ale jaworznianie byli czujni, podkręcili tempo i po doprowadzeniu do remisu dalej punktowali, wygrywając pierwszą kwartę 23:14.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego dyktowali warunki gry i zeszli na przerwę przy prowadzeniu 55:29. Później konsekwentnie nękali gospodarzy szybkimi kontrami i odrzucali mocną defensywą. Jaworznianie kontrolowali spotkanie, wygrywając kolejne partie 24:20 oraz 23:20.

Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli: Emil Podkowiński (20 pkt.), Przemek Gworek (15 pkt.) oraz Dawid Weiss (13 pkt.).

20 stycznia, w ramach 19. kolejki drugoligowych zmagań, jaworznianie zagrali z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, wiceliderem grupy. Nasi koszykarze dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadzili 31:24. Później na parkiecie toczyła się ostra walka “punkt za punkt”.

Drugą kwartę wygrali gospodarze 22:21. Na przerwę drużyny schodziły z boiska przy stanie 52:46 dla MCKiS-u. W trzeciej odsłonie jaworznickie “Sokoły” zaliczyły słabszy fragment gry, utracili skuteczność i długo nie potrafili zdobyć kolejnych punktów, więc katowiczanie odrobili straty i doprowadzili do remisu 67:67. W ostatnim fragmencie spotkania więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali mecz 85:79.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli w tym spotkaniu: Emil Podkowiński (21), Sebastian Dąbek i Dawid Weiss (po 13). Nasza drużyna, z 32 punktami i bilansem 13 zwycięstw i 6 porażek, zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. “Sokołom” będziemy mogli kibicować 3 lutego w Jaworznie. Przeciwnikiem MCKiS-u będzie drużyna z Przemyśla.

Uwaga! W związku z awansem koszykarzy juniorów starszych TS Wisła Kraków do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski MU-20 zmieniony został termin meczu 20 kolejki II ligi grupy C w Jaworznie. Spotkanie MCKiS Jaworzno – TS Wisła Kraków, które miało się odbyć w najbliższą sobotę (27 stycznia) rozegrane zostanie 14 lutego.