Pozdrowienia z Jaworzna można już przesyłać na bardzo oryginalnych pocztówkach.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu wydało właśnie sześć pięknych i niezwykle kolorowych kart pocztowych. Autorami prac są uczestnicy specjalnego konkursu plastycznego na kartę pocztową. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z Jaworzna. Na widokówkach wydanych przez MCKiS znajdują się prace najwyżej ocenione w konkursie.

Dzieci wykazały się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale i sporą kreatywnością, a także znajomością naszego miasta. Na kartach pocztowych zobaczyć można wszystko to, z czego jaworznianie są dziś dumni. Są tu najpiękniejsze miejsca Jaworzna oraz to, co dzieciom kojarzy się z miastem. Jest więc Sosina, GEOsfera, park Gródek czy Bacówka, ale i kopalnia, blok energetyczny, elektryczne autobusy i charakterystyczny budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej czy kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny.

W kategorii przedszkoli miejsce pierwsze zdobyły dzieci z PM 10. Druga nagroda przypadła dzieciom z PM 7, a ostatnie miejsce na podium zajęli mali artyści z PM 15. W kategorii szkół podstawowych jurorzy najwyżej ocenili pracę uczniów z SP 16. Miejsce drugie wywalczyła SP 20, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z SP 5.

Karty pocztowe od najbliższego poniedziałku, 5 listopada, można będzie otrzymać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w klubie Niko w Byczynie i w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Warto się pospieszyć, bo ilość kartek pocztowych jest ograniczona.

Tekst: GD

Zobacz także: