Podopieczni Tomasza Wątorka, drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zakończyli już przygodę z Pucharem Polski. W meczu drugiej rundy rozgrywanym w środę 13 października przegrali w Wieluniu z miejscowym WKS 2 – 3. Ta porażka nie wpłynęła jednak na morale naszego zespołu i trzy dniu później w meczu ligowym pokonali na własnym boisku drużynę Karpat Krosno 3 – 0.

W sobotnie popołudnie 16 października jaworznianie nie mieli większych problemów z pokonaniem przyjezdnych z Krosna. Tylko w drugim secie meczu rozgrywanego w ramach czwartej kolejki spotkań zespół gości postraszył MCKiS, ale i tak w ostatecznym rozrachunku podopieczni Wątorka zachowali więcej boiskowej, zimnej krwi wygrywając tą odsłonę 26 – 24. W secie pierwszym i trzecim siatkarze z Krosna wiele do powiedzenia nie mieli przegrywając 17 – 25 i 19 – 25.

Nasza drużyna dopisała więc do swojego, ligowego dorobku kolejne trzy punkty i przesunęła się na drugie miejsce w ligowej tabeli grupy 4. Pozycję lidera po czterech seriach spotkań zajmuje Extrans Sędziszów Małopolski.

13.10.2021 r., – 2 runda Pucharu Polski
WKS Wieluń – MCKiS Jaworzno 3 – 2 ( 25 – 23, 16 – 25, 25 – 20, 20 – 25, 15 – 13 )

16.10.2021 r., – 4 kolejka
MCKiS Jaworzno – Karpaty Krosno Glass – KPU w Krośnie 3 – 0 ( 25 – 17, 26 – 24, 25 – 19 )