Za nami 26 edycja Wyścigu Rowerów Górskich na dystansie 15 km odbywającego się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, a organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Start i meta wyścigu, który wystartował w sobotę 25 czerwca zlokalizowane były na terenie OWR Sosina.

W tegorocznym wyścigu wystartowało 163 zawodników i zawodniczek z Jaworzna oraz między innymi z Olkusza, Myślenic, Skawiny, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic, Będzina, Chrzanowa, Pszczyny, Gliwic, Zawiercia, Brzeszcz. Nasze miasto reprezentowało aż 49 rowerzystów.

Zwycięzcą jaworznickiego wyścigu został Filip ATŁAS z Sosnowca reprezentujący Bike Atelier Team z czasem 25:25. Drugie miejsce zajął zwycięzca 25 edycji Paweł ŚCIERSKI, który wykręcił czas 25:46, a na trzecim stopniu podium stanął podobnie jak w 2019 roku, Piotr KRAWCZYK z Dąbrowy Górniczej, który linie mety przekroczył w czasie 25:50.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Magdalena MĘDRECKA mieszkanka Śrubiarni reprezentująca Sengam Sport Racing Team, która zanotowała czas 31:18. Drugie miejsce przypadło w udziale Agacie STRĄCZKIEWICZ z Sosnowca jadącej w barwach Bike Atelier Team, która zanotowała czas 31:36, a miejsce trzecie zajęła
sosnowiczanka Mariola Pietras z klubu Carbon Silesia Sport, która w 25 edycji również stanęła na trzecim stopniu podium.

Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców naszego miasta okazał się
Sławomir LIGĘZA, który trasę jaworznickiego wyścigu przejechał w czasie 26:55, natomiast najlepszą jaworznianką okazała się Adrianna GOŁAS, która zanotowała czas 38:23.

Każdy z uczestników sobotniej imprezy otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz butelkę wody mineralnej dla ochłody.

Nagrody i wyróżnienia oprócz najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej otrzymali również najlepsi zawodnicy w dziewięciu kategoriach wiekowych i najlepsze zawodniczki w czterech kategoriach wiekowych oraz najlepsi rowerzyści wśród mieszkańców naszego miasta.