Wygrana Szczakowianki, remis w derbach, które rozegrały Victoria 1918 i Ciężkowianka, i porażka Zgody Byczyna. Tak zakończyły się pierwsze ligowe spotkania jaworznickich drużyn piłkarskich, rozegrane w miniony weekend.

Sezon 2022/2023 został zainaugurowany w sobotę i niedzielę, 13 i 14 sierpnia. Szczakowski zespół, grający w 1. grupie 4. ligi śląskiej, wygrał 4:0 wyjazdowy mecz ze Śląskiem Świętochłowice, strzelając w pierwszej połowie jedną, a w drugiej aż trzy bramki. – Pierwsze spotkanie zawsze jest sporą niewiadomą, a Drwale do rywala podeszli z dużym respektem. Podopieczni trenera Pawła Cygnara przeważali, ale w pierwszej połowie tylko raz pokonali bramkarza rywali. Po dośrodkowaniu od Macieja Małkowskiego Jakub Sewerin strzelił głową pierwszą bramkę w nowym sezonie – relacjonują członkowie klubu ze Szczakowej. – Po przerwie Szczakowianka ruszyła do ostrzału bramki przeciwnika i to przyniosło efekt. Między 64. a 66. minutą Jakub Serwerin dwukrotnie trafił do siatki i skompletował hattricka. A w końcówce Mateusz Wawoczny zagrał do Michała Chrabąszcza, a ten z dużym spokojem z szesnastu metrów pokonał bramkarza i ustalił wynik na 4:0 dla Szczakowianki – opisują.

Dobry wynik meczu pozwolił Szczaksie na miejsce w ligowej czołówce. W najbliższą sobotę Drwale zagrają na swoim stadionie z Szombierkami Bytom. Początek spotkania o godz. 17.

Remisem zakończyły się zaś, w wadowickiej okręgówce, jaworznickie derby, które rozegrały Victoria 1918 Jaworzno i Ciężkowianka Jaworzno. W poprzednim sezonie Victoria zajęła w lidze okręgowej 3. miejsce w tabeli. Zespół z Ciężkowic awansował natomiast do okręgówki z chrzanowskiej A klasy.

Sobotni mecz jaworznickich drużyn zakończył się wynikiem 2:2. Gole dla Victorii strzelili Patryk Fahrenholt i Piotr Sierczyński, a dla Ciężkowianki – Marcin Fijołek oraz Marcin Psioda.

W ramach spotkania ciężkowicki team otrzymał, z okazji awansu, puchary od prezesów Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów, JSP Szczakowianka Jaworzno i Victorii 1918 Jaworzno.

W 2. kolejce Victoria zmierzy się w wyjazdowym meczu 20 sierpnia o godz. 17 z Nadwiślaninem Gromiec. Z kolei Ciężkowianka rozegra drugie derby – ze Zgodą Byczyna, która będzie gospodarzem spotkania. Odbędzie się ono 20 sierpnia o godz. 18. W meczu 1. kolejki byczynianie przegrali 1:4 z Hejnałem Kęty.

Sezon 2022/2023 będzie składać się, zarówno w 4. lidze śląskiej, jak i w wadowickiej okręgówce, z 30 kolejek, w tym 15 w rundzie jesiennej i 15 w rundzie wiosennej – rewanżowej.