Drugoligowi koszykarze MCKiS Jaworzno zdeklasowali KS AZS Gliwice, wygrywając z tą drużyną 105:66!

W minioną sobotę (10 lutego) podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego pojechali do Gliwic w roli faworyta, bo z zajmującym 12 miejsce w tabeli przeciwnikiem wygrali w listopadzie zeszłego roku 102:56. Niespodzianki nie było i już w pierwszej kwarcie oglądaliśmy dobre i skuteczne akcje “Sokołów”. Kwarta gładko zakończyła się zwycięstwem 29:6.

W drugiej odsłonie nasi zwolnili tempo gry, a rywale dostrzegli w tym szansę i widowisko stało się wyrównane. Gliwiczanie rzucili o punkt więcej i zaliczyli tę partię gry na swoją korzyść 27:26. “Sokoły” schodziły na przerwę prowadząc 55:33.

Po niej nasza drużyna wyszła na parkiet mocno skoncentrowana i ruszyła do ataku. Gospodarze próbowali nawiązać równorzędną walkę i doprowadzić do remisu, ale okazało się to ponad ich siły i kwarta zakończyła się 21:16 dla MCKiS-u.

W czwartej kwarcie gospodarze nie byli w stanie zatrzymać naszych zawodników. Musieli uznać wyższość “Sokołów” 29:17. Jaworznianie “domknęli” mecz z różnicą 39 punktów!

Po raz kolejny na boisku bardzo dobrze spisali się: Emil Podkowiński (20 pkt), Wojciech Zub (14) oraz Dawid WeissSebastian Dąbek (po 13).

Spodziewaliśmy się trudniejszego spotkania, bo Gliwice we własnej hali są wymagającym przeciwnikiem. Mecz zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Emil Podkowiński dominował pod koszami, a nasza obrona świetnie się spisywała. Szybko zbudowaliśmy kilkunastopunktową przewagę, którą powiększaliśmy w dalszej części meczu. Prezentowaliśmy zespołową grę, na którą gliwiczanie nie mieli recepty – komentuje Jacek Wróblewski, kapitan drużyny.

Nasza drużyna, z 36 punktami, mając na koncie 15 zwycięstw i 6 porażek, zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W chwili oddawania naszego tygodnika do druku, jaworznianie rozgrywali przed własną publicznością zaległe spotkanie z drużyną TS Wisła Kraków. A w najbliższą niedzielę, 18 lutego, o godz. 18.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80, nasi koszykarze podejmować będą MKS II Dąbrowa Górnicza.