W ramach 16. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, zawodnicy MCKiS Jaworzno podejmowali w ubiegłą sobotę (12 stycznia) zespół AZS Częstochowa. Sobotni mecz (12 stycznia) był okazją dla podopiecznych Przemysława Bilińskiego na zrewanżowanie się przyjezdnym za porażkę 55:71 w I rundzie.

Po dwóch nieudanych spotkaniach, jaworznianie wyszli na mecz z ASZ’em niezwykle zmotywowani i z dużą chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością. Od pierwszego gwizdka zawodnicy MCKiS grali agresywnie w obronie, co zaowocowało licznymi przechwytami, zamienianymi na łatwe punkty. Akademicy do końca pierwszej kwarty mieli ogromne problemy z ustawieniem swojej ofensywy, natomiast jaworznianie jak natchnieni dziurawili obręcz gości. Pierwsze 10 minut na konto MCKiS 26:13.

W drugiej kwarcie częstochowianie złapali oddech, jaworznianie spuścili nieco z tonu, a kibice mogli obserwować bardziej wyrównane spotkanie. Mocna, fizyczna walka pod tablicami skutkowała licznymi faulami, a w konsekwencji sporą ilością prób z linii rzutów wolnych. Słabsza skuteczność w tym fragmencie gry pozwoliła MCKiSowi tylko na dwupunktowe zwycięstwo w tej kwarcie (18:16). Na przerwę Jaworzno schodziło jednak z aż 15-punktowym prowadzeniem 44:29.

Po przerwie ponownie jaworznianie zdominowali parkiet. Koncertowa gra zarówno w defensywie jak i ofensywie pokazała jaki potencjał dżemie w tej ekipie. Przed ostatnią częścią gry MCKiS zapewnił sobie wysokie prowadzenie 68:42. W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a trener mógł skorzystać także z usług wszystkich swoich graczy rezerwowych. Bezradni tego dnia goście musieli uznać wyższość jaworznian, którzy pewnie zwyciężyli 86:57.

W drugim swoim meczu po powrocie do Jaworzna, po raz kolejny najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Sebastian Dąbek, który zaliczył na swoim koncie 24 punkty. Wyróżnić trzeba również Daniela Goldammera, autora 19 punktów oraz 8 zbiórek.

MCKiS Jaworzno – AZS Częstochowa 86:57 (26:13; 18:16; 24:13; 18:15)

MCKiS Jaworzno: Dąbek – 24 (2×3); Goldammer – 19; Lemański – 9 (3×3); Boryka – 8 (2×3); Dusiło – 7; Brzozowski – 6; Roszkowski – 5; Grochowski – 4, Zawadzki – 4; Cepuchowicz.

Kolejne spotkanie na własnym parkiecie jaworznickie Sokoły rozegrają już w najbliższą sobotę – 19 stycznia – o godzinie 20.00. Przeciwnikiem MCKiSu będzie zespół AZS UK Kielce.