Koszykarze MCKiS Jaworzno zrobili milowy krok w drodze do II rundy play-off. W ubiegłą sobotę (23 marca) w pierwszym starciu z wiceliderem tabeli po sezonie zasadniczym – KK Polonią Bytom jaworznickie Sokoły sprawiły nie lada niespodziankę, triumfując 89:73.

Mecz na parkiecie Polonii rewelacyjnie zaczęli jaworznianie, szybko wychodząc na prowadzenie 9:2. Mimo że to MCKiS sprawiał w początkowej fazie meczu wrażenie drużyny dominującej, to bytomianie konsekwentnym realizowaniem swoich założeń taktycznych i skuteczną grą w pomalowanym, w mgnieniu oka byli w stanie niwelować straty. Mecz z każdą minutą nabierał tempa, a wynik oscylował w okolicach remisu. Po pierwszej kwarcie 20:18 dla Jaworzna.

Drugą ćwiartkę lepiej zaczęli gospodarze. Zdobywanie punktów przychodziło polonistom coraz łatwiej, a twardsza defensywa pozwalała im wyprowadzać zabójcze kontry. W tym fragmencie meczu jaworznianie złapali lekką zadyszkę i oddali prowadzenie miejscowym 35:30. W końcówce kwarty Sokoły wróciły jednak do gry z początku spotkania i po zaliczeniu serii 10:2 schodziły na przerwę z zaliczką 5 oczek (46:41).

Po przerwie obserwować można było starcie dwóch ekip, które za wszelką cenę chciały wydrzeć zwycięstwo dla siebie. Iskrzyło na każdym centymetrze pakietu, a sędziowie mieli ręce pełne roboty. Bytomianie w końcówce kwarty po raz kolejny oddali pole gry jaworznianom, którzy skorzystali z „prezentu” i odskoczyli gospodarzom na 9 punktów (68:59).

W ostatniej odsłonie meczu miejscowi postawili wszystko na jedną kartę i dosłownie rzucili się do odrabiania strat. W efekcie na 4 minuty przed końcem spotkania zdołali zbliżyć się do jaworznian na zaledwie 3 oczka, a szkoleniowiec Sokołów zmuszony był do wzięcia time-outu. Przerwa zdecydowanie przydała się MCKiSowi, gdyż po niej na parkiecie dominowali już tylko zawodnicy z Jaworzna. W końcówce zaaplikowali rywalom 14 punktów przy stracie tylko 2 oczek, co pozwoliło na odniesienie pewnego zwycięstwa w meczu 89:73.

KK Polonia Bytom – MCKiS Jaworzno 73:89 (18:20; 23:26; 18:22; 14:21)
[w serii do dwóch zwycięstw 1:0 dla MCKiS Jaworzno]

MCKiS Jaworzno: Dąbek – 36 (3×3); Brzozowski – 20 (4×5); Grochowski – 15(1×3); Boryka – 8; Dusiło – 6 (17 zb.); Lemański – 2; Roszkowski – 2; Goldammer.

Po świetnym meczu nr 1, MCKiS dał wyraźny sygnał, że może być czarnym koniem tych rozgrywek i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sezonie 2018/2019! Swoją dobrą dyspozycje Sokoły będą mogły potwierdzić już 30 marca o godzinie 17.00, kiedy czeka ich rewanżowe starcie z Polonią Bytom, mogące dać im bezpośredni awans do II rundy play-off. Na mecz zapraszamy do Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.