Od ponad dwóch lat w Klubie MCKiS “Pod Skałką” działa klub “+Czterdzieści Dziewięć i Pół”, na którego spotkania chętnie przychodzą mieszkanki Długoszynu. Tym razem kreatywne uczestniczki zajęć postanowiły pochwalić się swoimi pracami przed najbliższymi i resztą mieszkańców dzielnicy.

Panie spotykają się w każde piątkowe popołudnie i pomiędzy wesołymi rozmowami a degustacją wypieków powstają piękne prace. Chciałyśmy je pokazać szerszej grupie odbiorców, stąd pomysł na wystawę – mówi Ewelina Karweta, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Przedział wiekowy kreatywnych pań to, jak sama nazwa klubu wskazuje, od 49 lat wzwyż, zaś najstarsza członkini ma 74 lata.

Nasze spotkania to doskonała recepta na miłe spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codzienności. Panie wzajemnie zarażają się swoimi pasjami, wymieniają przepisami kulinarnymi, dzielą anegdotami o wnukach, a to wszystko sprawia, że między nimi tworzą się wyjątkowe więzi – dodaje pani Ewelina.

Odwiedzający wystawę mogli podziwiać deski i wielkanocne pisanki zdobione metodą decoupage, własnoręcznie malowane kubki, szydełkowe osłonki na doniczki, a także kartki i albumy zdobione metodą scrapbookingu. 

Zapraszamy do galerii!